cyclone sisteminde sesteki cızırdama vınlama sorunu icin cozummm bulunduuu

myoruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar sonunda opelden bıkıp cyclone'u aradım

sistem aux uzerinden calısıyor astra jlerde yalıtım sıkıntısı var aux'da..dediler
aux icin deç çevirici (nasıl yazılır bilmiyorum telefondan duydugum gibi) taksınlar hic bi ses kalmaz dedi..bi müsteriden rica edip denemisler ve olay tamammmm

aux'dan anfi baglamak icin kullanılan bişeymiş bu..

bu işlerden anlamadıgım icin bu kadar anladım umarım dogru anlatmısımdır..kendileri yapamıyosa bizi arasınlar dedi servis icinn...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: cyclone sisteminde sesteki cızırdama vınlama sorunu icin cozummm bulunduuu

Paylaşım için teşekkürler.

Aux unda yalıtım sorunu olan bence Astra değil Cyclone çünkü Astra nın kendi aux u parazit sese neden olmuyor Cyclone neden oluyor.

myoruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:

Aux unda yalıtım sorunu olan bence Astra değil Cyclone çünkü Astra nın kendi aux u parazit sese neden olmuyor Cyclone neden oluyor.

adam aux'a baska bise baglayın aynı seyi gorursunuz dedi..cyclone'da auxa baglı sonucta

hem onemli olan sorunun cozulmesi :D

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben auxa direk telefonumu baglıyorum. hiçbir vınlama veya cızırtı duymadım.direk telefondaki müzikleri oradan dinleyebiliyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

myoruk link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=1844.msg39104#msg39104 date=1309961821]

adam aux'a baska bise baglayın aynı seyi gorursunuz dedi..cyclone'da auxa baglı sonucta

[/quote]

Biryerde ifade hatası yapıyorum ama nerde  :)

Cyclone'suz standart CD400 normalde herhangi kaynaktan müzik dinlendiğinde parazit yapmıyor, aux da dahil. Sonradan Cyclone takılınca Cyclone üzerinden herhangi kaynak kullanılırken AFL farların yaydığı parazit (xenonlar çok yüksek voltajla çalışıyor) sese cızırtı olarak karışıyor, farları tamamen kapatınca bu ses gelmiyor, ancak aracın standart CD400 sistemine ait usb, radyo çaları gene AFL den etkilenmiyor.

Yani paraziti Cyclone dan dinlenen ses kaynaklarında işitiyoruz, standart CD400 ün cd çaları ekran olarak Cyclone u kullandığından cd de de parazit oluyor, Cyclone a bağlanan usb vb lerde zaten parazit oluyor.

O kadar çok parazit yazdımki ...  011zaa aklıma tenya geldi bir ara !

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

011zaa

myoruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=myoruk link=topic=1844.msg39106#msg39106 date=1309961926]

[/quote]

Biryerde ifade hatası yapıyorum ama nerde  :)

Cyclone'suz standart CD400 normalde herhangi kaynaktan müzik dinlendiğinde parazit yapmıyor, aux da dahil. Sonradan Cyclone takılınca Cyclone üzerinden herhangi kaynak kullanılırken AFL farların yaydığı parazit (xenonlar çok yüksek voltajla çalışıyor) sese cızırtı olarak karışıyor, farları tamamen kapatınca bu ses gelmiyor, ancak aracın standart CD400 sistemine ait usb, radyo çaları gene AFL den etkilenmiyor.

Yani paraziti Cyclone dan dinlenen ses kaynaklarında işitiyoruz, standart CD400 ün cd çaları ekran olarak Cyclone u kullandığından cd de de parazit oluyor, Cyclone a bağlanan usb vb lerde zaten parazit oluyor.

O kadar çok parazit yazdımki ...  011zaa aklıma tenya geldi bir ara !
[/quote]

bende afl yok ben turbonun sesini duyuyorum :D
cyclone'daki adam ismi de hüseyin bana biz bu sekilde cozduk dedi hatta ben tarif edemedim sesi adam sizin tarif ettiginiz gibi etti acıkca..

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Parazit olayından tabiki benim aracımdada var sorun bahsettiginiz sekilde çözümlendimi?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

myoruk link' Alıntı:

[/quote]

Cd400 ün aux girişinde kesinlikle en ufak bir parazit yok. Bunu söyleyen arkadaş kusura bakmasın halt yemiş. Kendi cihazlarından eksikliği atma derdinde gibi. O söylediği deç dediğiniz de tahminimce eskiden araç teyiplerinin bağlantısında araya kibrit kutusu gibi parazit sesini kesici koyarlardı o yanılmıyorsam.

Ama Tolga beyin de söylediği gibi sorunun kaynağı büyük olasılıkla cd400 ün değil cyclone nun yüksek frekanslara karşı yeterli yalıtıma sahip olmaması

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu ses sistemi olayları hicbizaman ilgimi cekmedi o yüzden teknik acıdan hic birsey anlamıyorum ama  kulaklarımın varlıgından da emin oldugum icin son 9 aydır berbat kalıtede muzik dinliyorum herhangi bir yolla bu sorunu cözen yokmu?