Cyclone navi açılmıyor

• Konuyu başlatan napleser
  • Başlangıç tarihi
N

napleser

Bilgi Girilmemiş
normal menüdeki navi ikonuna tıkladığımda açılmıyo sd deki exe ye tıkladığımda açılıyo ama o da bi acayip çalışıyo gibi geldi
reset atsam düzelirmi alet veya ne yapmam lazım yardım lütfen!!!

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cyclone navi açılmıyor

napleser link' Alıntı:
normal menüdeki navi ikonuna tıkladığımda açılmıyo sd deki exe ye tıkladığımda açılıyo ama o da bi acayip çalışıyo gibi geldi
yani ekranda navi yazan kısım mı çalışmıyor?
öncelikle resetleyin düzelebilir, ekran dokunmatik olduğu için ekranda da hasar olmuş olabilir
genelde aku kutup basını çıkarıp 10 dk sonra takıp da deniyorlar ama siz denemeyin resetle düzelmeszse servise gösterin hemen

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

işi şansa bırakmayın, servisinizden randevu alın. ben de de card okunamıyor, navi başlatılamıyor yazısı çıkmıştı bir gün boyunca, ertesi sabah kendi kendine düzeldi.... eger uzun sürseydi servise danışacaktım...

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=napleser link=topic=1807.msg38275#msg38275 date=1309206279]
yani ekranda navi yazan kısım mı çalışmıyor?
öncelikle resetleyin düzelebilir, ekran dokunmatik olduğu için ekranda da hasar olmuş olabilir
genelde aku kutup basını çıkarıp 10 dk sonra takıp da deniyorlar ama siz denemeyin resetle düzelmeszse servise gösterin hemen
[/quote]
Evet hocam tıklıyorum tıklıyorum normal ekranda navi ikonuna açılmıyo sd deki dosyalaradan navi.exe gibi bi şeydi ismi heralde tam hatırlamıyorum
ona tıkladığımda açılıyo ama sanki normal ekranda açılan naviden farklı gibi
dokunmakla ilgisi yok gibi navi ikonuna tıklanıyo ama açmıyo
bundan öncede pedallarda titreme diye bi konu açmıştım dünde ikinci kez fren destek sistemi teknik servis yazdı
kontağı kapadım daha sonra geçti kullanma kılavuzunda fren ve debriyaj hidroliği azalması yazıyodu kırmızı brake yazısıda çıktı
neyi yanlış yapıyorum anlamadım manuel araçta debriyaja basmadan kullanılmaz heralde :)
acaba pedallarda titreme olayının bu sorunla ilgisi varmı?

türk_187 link' Alıntı:
işi şansa bırakmayın, servisinizden randevu alın. ben de de card okunamıyor, navi başlatılamıyor yazısı çıkmıştı bir gün boyunca, ertesi sabah kendi kendine düzeldi.... eger uzun sürseydi servise danışacaktım...
Benimkide böyle bi şey olabilir gibi geliyo cyclone da müzik dinlemekten başka bi şey yapmıyorum geçen gün dvd izliyim dedim dvd de ilk defa kullanmış oldum
belki onlada ilgisi olabilir

Biraz uzun oldu ve konu dağıldı gibi  :)

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bütün pedallarda değil ama sadece debriyajda hafif bir titreme(bu normal) fakat birde tınlama sesi gibi bir ses geliyor, özellikle yarım debriyaj yaptığım anlarda duymaktan çok hissediyorum bu tınlamayı, acaba debriyaj yayındamı bir problem var,yoksa normal mi bu tınlama ? Ben debriyaja fazla basmamak için sürekli aracı boşa alıyorum, yokuşta beklerken fln boşa alıp trafik hareket ettiğinde tekrar 1 e alıyorum, sanırım böyle durumlarda yarım debriyaj yaparak beklemek bu tarz sorunlara yol açabiliyor.
Cyclone unuza herhangi farklı bir program yükldnzmi? Yada bir güncelleme fln yaptınız mı ?

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

markopasa86 link' Alıntı:
Bütün pedallarda değil ama sadece debriyajda hafif bir titreme(bu normal) fakat birde tınlama sesi gibi bir ses geliyor, özellikle yarım debriyaj yaptığım anlarda duymaktan çok hissediyorum bu tınlamayı, acaba debriyaj yayındamı bir problem var,yoksa normal mi bu tınlama ? Ben debriyaja fazla basmamak için sürekli aracı boşa alıyorum, yokuşta beklerken fln boşa alıp trafik hareket ettiğinde tekrar 1 e alıyorum, sanırım böyle durumlarda yarım debriyaj yaparak beklemek bu tarz sorunlara yol açabiliyor.
Cyclone unuza herhangi farklı bir program yükldnzmi? Yada bir güncelleme fln yaptınız mı ?

sn markopasa debriyaj yayının degişmesi lazım. tınlama ve titreme normal degil. sanırım forumdaki diger arkadaşlar daha detaylı bilgi verebilirler. sanırım degiştirenlerimiz var sırf bu şikayetten dolayı. bir de bu debriyaja araç dururken basmıyhorsunuz sanırım.. aksi halde seyir halinde çok tehlikeli ve yakıt tüketimini artırırsınız.

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

saat ve tarih ayarları olan kısımda güncelleye basmışımdır bi kaç kere  :) onun dışında hiç bi güncelleme yapmadım ve program yüklemedim

resetlemek en mantıklısı heralde servise gitmeden önce

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=markopasa86 link=topic=1807.msg38333#msg38333 date=1309246076]

sn markopasa debriyaj yayının degişmesi lazım. tınlama ve titreme normal degil. sanırım forumdaki diger arkadaşlar daha detaylı bilgi verebilirler. sanırım degiştirenlerimiz var sırf bu şikayetten dolayı. bir de bu debriyaja araç dururken basmıyhorsunuz sanırım.. aksi halde seyir halinde çok tehlikeli ve yakıt tüketimini artırırsınız.
[/quote]
Hayır boştayken basmıyorum, aracı kaldırıken yarım debriyaj esnasında çıkıyor bu tınlama, hareket halindeyken debriyaja basılı tutmuyorum çünkü dediğim gibi eğer baya yavaşladıysam debriyaja basıp aracı boşa alıyorum ve araç hafiften gidiyor zaten,sonra trafik hızlanınca tekrardan 2'ye atıp kaldırıyorum. Bazı arkadaşlar debriyaja hareket halinde basılmaması gerektiğini ( ki bende öyle düşünüyorum) bazıları da aracı boşta kullanmamak gerektiğini yazıyor, mecburen ikisinden birini yapmak zorundayız, ya benim kullandığım gibi araç iyice yavaşladığında boşa alıp sonra 2.vitesle kaldırıcaz, yada araç yavaşladığında sürekli yarım debriyaj yapıp istop etmemesini o şekilde sağlicaz. Ben daha önce manuel kullanmadığım için işin ustası değilim:), ama arada yavşalayınca boşa almak hem benim hemde debriyaj balatası için daha sağlıklı oluyor düşüncesindeyim

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

[quote author=türk_187 link=topic=1807.msg38336#msg38336 date=1309246337]
[quote author=markopasa86 link=topic=1807.msg38333#msg38333 date=1309246076]

[/quote]
Hayır boştayken basmıyorum, aracı kaldırıken yarım debriyaj esnasında çıkıyor bu tınlama, hareket halindeyken debriyaja basılı tutmuyorum çünkü dediğim gibi eğer baya yavaşladıysam debriyaja basıp aracı boşa alıyorum ve araç hafiften gidiyor zaten,sonra trafik hızlanınca tekrardan 2'ye atıp kaldırıyorum. Bazı arkadaşlar debriyaja hareket halinde basılmaması gerektiğini ( ki bende öyle düşünüyorum) bazıları da aracı boşta kullanmamak gerektiğini yazıyor, mecburen ikisinden birini yapmak zorundayız, ya benim kullandığım gibi araç iyice yavaşladığında boşa alıp sonra 2.vitesle kaldırıcaz, yada araç yavaşladığında sürekli yarım debriyaj yapıp istop etmemesini o şekilde sağlicaz. Ben daha önce manuel kullanmadığım için işin ustası değilim:), ama arada yavşalayınca boşa almak hem benim hemde debriyaj balatası için daha sağlıklı oluyor düşüncesindeyim
[/quote]

konunun uzmanı degilim ama hafif trafikte bile aracı boşta hareket ettirmeyin derim. ayrıca debriyaja araç durma noktasına yakın basım birinci vitese alabilirsiniz. tabi otomatik vitesten manuele geçmek de insanı biraz zorlar... ;D... otomatikten manuele geçmek nasıl bir duygu? begendiniz mi? zevk alıyor  musunuz?

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ümit Bey işin aslı,aracı aldığım ilk 1-2 haftaya göre şuan çok farklı düşünüyorum, özellikle ilk 1 hafta inanın gece yatarken bile kafamda bir sürü soru işareti ile yatıyordum, ' keşke otomatik alsaydım, bu araçla 4-5 sene ne yapıcam, nasıl yapıcam...' gibi sorular kafamı kurcalayıp duruyordu:)Alışma sürecinde çok zorlandım anlicanız. Mesela haftasonları genelde ataköy, yeşilyurt,yeşilköy ve florya güzergahında mekik dokurum :), fakat ilk günlerde ne gezesim, nede dışarı çıkasım geliyordu, arabayı kullanırken bir endişe duygusu vardı üzerimde. Ama artık aracı kullanırken zevk alıyorum, herşeyden önemlisi kafam rahat, iyiki manuel almışım diyorum çünkü aracın vites geçişlerini kendiniz ayarlayabilmeniz, aracın hızlanması ve performansını inanılmaz etkiliyor. Özellikle böyle düşük motorlu bir araçta. Belkide bu arabanın otomatiği olsaydı ilk başta onu alıcaktım ve hayal kırıklığı yaşicaktım, birde o ilk kalkarken ki hantallık olmasa herşey dört dörtlük olucak, aracı 3. vitese attıktan sonra inanılmaz keyif alıyorum, bir önceki aracımı hiç aratmadı desem yeridir.