ÇUKURLARDA gaz devren çıkıyor

voldez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BRC Marka LPG kullanıyorum. Geçenlerde tüm bakımlarını yaptırdım. Daha önce de aşağıda belirtttiğim sorun vardı ama bakım yapılmadığı içindir düşüncesiyle üzerinde fazla durmadım. Bakımı yaptıktan sonra da sorun devam etti.

Sorun; Araç bir çukur veya bozuk yola girdiğinde gaz devreden çıkıyor. (ilk zamanlarda gaz basıncının azalması son zamanlarda da depo dolu olmasına rağmen bile yapıyor.) İlk akla gelen bağlantılardan birinin gevşekliğinden dolayı temessızlıktan dolayı olabilir oldu. Ama sanırım o değil çüknü normal yolda bile yapmaya başladı. Acaba sorun;

- Bağlantılardan birinin temassızlığı
- Beyinden kaynaklanan bir durum
- LPG'nin ısıtıcı parçasından kaynaklanan bir durum (LPG arıza cihazında ısıtıcıyla ilgili bir arıza olduğu çıkıyordu)
- Ya da bunların dışında başka bir sebeple mi bu arıza çıkıyor.

Teşekkürler. ACİL YARDIM

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acil durum kaçak subabı ya gevşemiş ya da bozulmuştur. gaz kaçağı var sanıp gazı kesiyordur. lpg deposunun üzerindeki plastik kapağı çıkartın ve elinizle oraları yoklayın. hareketli parça olmaması gerekli. eğer varsa ki subap tam orada vidalanmıştır, o vidayı sabitleyin. sorununuz düzelmezse muhtemelen parça arızası mevcuttur.