cruise control nedir nasıl kullanılır?

bartowski

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: cruise control nedir nasıl kullanılır?

İnternette bir haber okumuştum crusise controlün yağmurlu havalarda ve yolda buzlanma tehlikesinin bulunduğu durumlarda kesinlile kullanılmaması gerektiğinden bahsediliyordu.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

bartowski link' Alıntı:
İnternette bir haber okumuştum crusise controlün yağmurlu havalarda ve yolda buzlanma tehlikesinin bulunduğu durumlarda kesinlile kullanılmaması gerektiğinden bahsediliyordu.

Forumumuzda da yağışlı havalarda kullanılmaması ile ilgili bilgi paylaşılmıştı.

--neco--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar geçen hafta ilk defa uzun yol yapma fırsatım oldu..Cruise control ü denemek istedim ancak bir türlü kullanamadım..Herşeyi doğru yaptığımı düşünüyorum ancak çalışmamasının sebebini anlayamadım..֖nce en sağdaki düğmeyi aşağı doğru açtım..simge beyaz olarak yandı,ancak istenen hıza gelip çarkı aşağı çekince simge bir türlü yeşile dönmedi ve cruise control  çalışmadı..bayağı bi denedim,çeşitli alternatifler denedim kendimce ancak bir türlü çalışmadı.. Neden olabilir acaba?

xuraj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

--neco-- link' Alıntı:
Arkadaşlar geçen hafta ilk defa uzun yol yapma fırsatım oldu..Cruise control ü denemek istedim ancak bir türlü kullanamadım..Herşeyi doğru yaptığımı düşünüyorum ancak çalışmamasının sebebini anlayamadım..֖nce en sağdaki düğmeyi aşağı doğru açtım..simge beyaz olarak yandı,ancak istenen hıza gelip çarkı aşağı çekince simge bir türlü yeşile dönmedi ve cruise control  çalışmadı..bayağı bi denedim,çeşitli alternatifler denedim kendimce ancak bir türlü çalışmadı.. Neden olabilir acaba?

bende gecen gun uzun yolda denedim ilk defa. Muthis bir olay, aracim zaten otomatik bir de bu ozelligi kullanınca duz yolda bana ihtiyac kalmadi valla. Hatirladigim kadariyla direksiyon uzerindeki soldaki tus takiminin en sagindaki tusa basip (beyaz isik yakan) sonrada set yazan carki asagi dogru bir kere  cekiyorsun. Bunu yaparken fren ve gaz pedalindan ayagini cekersen calisacaktir diye dusunuyorum. Tabi benim arac otomatik belki duz visteslerde farklidir ama ben bu sekilde en az 15 defa kullandim ve hic bir keresinde bile tutukluk yapmadi. arac sollamayi bile direksiyon uzerindeki hiz arttirmayla yaptim cok keyifli valla...

comodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar ben her fırsatta kullanıyorum çokta eğlenceli önce direksiyonun sol tuşlarının sağdaki tuş açıyorum ekranda beyaz gösterge çıkıyor ondan sonra ortadaki küçük düğmeyi aşağıya doğru çekiyorum göstergedeki beyaz yeşile dönüyor ve devrede isterseniz ortadaki düğmeyle yukarı aşağıya hız ayarı yapabilirsiniz en soldaki tuş da sistemi geçici olarak devre dışı bırakır

hsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet vites değişimlerinde devreden çıkması kötü :(

S

screem

Bilgi Girilmemiş

arkadaşlar benim aracın canı sıkıldığı zaman cc yi devre dışı bırakıyo isterse devrede kalıyo vites değiştirince..benim anladığım sanırım vites değiştirirken aracın devri dizel için söylüyorum düşerken değiştirince devreden çıkmıyo ama vites değiştirirken bekleyip iyice devrini kaybederse devre dışı kalıyo..ben böyle heralde diyorum..dizellerde devre dışı kalmıyo denmişti ama..tabiki aracın bi kafa karışması yaşamasıda olabilir net bir bilgim yok.. 032questn

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

vites degısıklıklerınde 3 sanıye gıbı bır zamanımız oluyor cc nın devreden cıkmaması ıcın ayrıca dusuk devırlerde cc kendılıgınden devre dısı kalabılıyor ornegın fordlarda 60 km hızı gecmedıgınızde ıstesenızde devreye alamıyorsunuz cc yı sızın basınıza gelende sanırım buna benzer bır olay

S

screem

Bilgi Girilmemiş

düşük hızda degil benim sıkıntı atıyorum 80 km hızla gidiyorum dediğiniz gibi vites değişimini birazcık uzatırsam devre dışı kalıyo ama hızlı geçirirsem problem yok..3 saniye doğru ise çok vahim..ben devre dışı kalmıyo demişti arkadaşlar o yüzden sorunmu değilmi diye yazmıştım..yinede teşekkürler.. ;)

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

gereksız bılgı olmus benımkısı neyse ben tesekkur ederım murat bey.