çözülemeyen marş sorunu

balamirkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Opelim net sitesinde konu acacagimi hiç düşünmedim. Ancak sorularima opelin ne kadar ilgisiz, ilgisizligiyle orantili pahali yedek parca ve servislerinin tecrübeyle mümkün olduğunu öğrenerek başlamak isterim.

50000km lpgli enjoy easytronic 2010 model sedan h araç sahibiyim. Allah herkese daha iyisini nasip etsin.

3ay önce aldigim araç 2. Ayinda ilk marşı almayarak bana el salladi. Onemsemedim. Sonraki zamanlarda ilk birkaç marş sonraki calisti. Zaman zaman ilk marsta aldi. Zaman zaman 10dakikalik yarim saatlik molalarda almadi. Kendi çözümüm LPG sigorta sini çektim. Mars aldı. Zaman geldi öyle de marsa basip almadigi zaman sigortayi taktigimda aldi. Tamirciler ihtimal bile vermediler bu duruma. Benzini ilk seferler çok aza dusurdugumden " pompa yanmistir" diyerek pompayi değiştirdin. Olmadi. Bakimlari tam. Sadece su pompasini gerek yok diye degistirmedim. 260 TL de ona vermek istemedim. Zengin karisim uyarisi nedeniyle LPG ayari yaptirdim. Tabiki olmadi:) opel servisine gittim. Yaptiklari çok büyük birseymis gibi tech cihazi bagladilar. Termostat arizasi için 470tl isçilik dahil istediler. Sanayide toplam 130a yaptirdik. Yine tadı yok. O sirada lpgciye danisalim dedik. Lpgnin ECUsu olabilir dedi. ECU bozuksa tamir olur mu dedik. Olmaz dedi. İnternette yapan yerler varmis. Simdi idareten biniyorum. Yaptirsam hemen kurtulacagim. Ha bu arada zaman zaman calisan korna da bu opelin tuzu biberi. Onu da öğrendik. Konuyla ilgili tecrübeli arkadaslarim var ise Allah rizasi için yardim rica ediyorum. İnternette birçok neden okudum. Ama net birşey bulamadim. Saygilar sunarim

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Opelim net sitesinde konu acacagimi hiç düşünmedim. Ancak sorularima opelin ne kadar ilgisiz, ilgisizligiyle orantili pahali yedek parca ve servislerinin tecrübeyle mümkün olduğunu öğrenerek başlamak isterim.

50000km lpgli enjoy easytronic 2010 model sedan h araç sahibiyim. Allah herkese daha iyisini nasip etsin.

3ay önce aldigim araç 2. Ayinda ilk marşı almayarak bana el salladi. Onemsemedim. Sonraki zamanlarda ilk birkaç marş sonraki calisti. Zaman zaman ilk marsta aldi. Zaman zaman 10dakikalik yarim saatlik molalarda almadi. Kendi çözümüm LPG sigorta sini çektim. Mars aldı. Zaman geldi öyle de marsa basip almadigi zaman sigortayi taktigimda aldi. Tamirciler ihtimal bile vermediler bu duruma. Benzini ilk seferler çok aza dusurdugumden " pompa yanmistir" diyerek pompayi değiştirdin. Olmadi. Bakimlari tam. Sadece su pompasini gerek yok diye degistirmedim. 260 TL de ona vermek istemedim. Zengin karisim uyarisi nedeniyle LPG ayari yaptirdim. Tabiki olmadi:) opel servisine gittim. Yaptiklari çok büyük birseymis gibi tech cihazi bagladilar. Termostat arizasi için 470tl isçilik dahil istediler. Sanayide toplam 130a yaptirdik. Yine tadı yok. O sirada lpgciye danisalim dedik. Lpgnin ECUsu olabilir dedi. ECU bozuksa tamir olur mu dedik. Olmaz dedi. İnternette yapan yerler varmis. Simdi idareten biniyorum. Yaptirsam hemen kurtulacagim. Ha bu arada zaman zaman calisan korna da bu opelin tuzu biberi. Onu da öğrendik. Konuyla ilgili tecrübeli arkadaslarim var ise Allah rizasi için yardim rica ediyorum. İnternette birçok neden okudum. Ama net birşey bulamadim. Saygilar sunarim

sorun eğer lpg ise lpgnin sigortasını sökün bi kaç gün benzinle kullanın benzin karışımları bi düzelsin aracın. marşı çalışması herşeyi düzelirse sonra lpgciye ayara gidin sıfırdan ayarlasın...

lpg ayarı bozuk aracın benzinde çalışmasıda bozulur...

balamirkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun eğer lpg ise lpgnin sigortasını sökün bi kaç gün benzinle kullanın benzin karışımları bi düzelsin aracın. marşı çalışması herşeyi düzelirse sonra lpgciye ayara gidin sıfırdan ayarlasın...

lpg ayarı bozuk aracın benzinde çalışmasıda bozulur...

Lpg:nin sigortasini sökmek LPG beynini etkilemezmis. Hortumdan iptal etmek gerekirmiş. Benzinle de dediğimiz gibi denedigim gün marşa bastim calismadi. Yani marş sesi var. Ama araç boğuluyor gibi calismadi. Ben sigortayi tekrar taktim. Calisti. Ters bir durum var ortada. Cevabiniz ve ilginiz için teşekkürler.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg kontak elektriğinin sigorta kutusundan alınıp alınmadıgını kontrol ettirin.
Benzer sorun yasadım, ve halloldu bu sekilde. Lpg nin markası nedir?

sadik_efecelik

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Lpgyi arkadan vanadan kapatin sonra araci lpgde kullanin borudaki gazda bitsin. Daha sonra arac benzine geçecek bu sekilde benzinde iken stop edin ve öyle kalsın. Sabah çalıştığını tek seferde aldığını göreceksiniz. Burdan sonra tank ve ön tarafinda gaz kesici ve lpg regülatörunu kontrol edip gaz kesiciler saglamsa sorun lpg regülatör ünde çıkacaktir. Bizzat başıma geldi ve kendim çözdüm

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:34 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:33 ----------

Emin olun ustaya sormadan öncelikle bu testi yapin masraf yapmadan önce

balamirkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg kontak elektriğinin sigorta kutusundan alınıp alınmadıgını kontrol ettirin.
Benzer sorun yasadım, ve halloldu bu sekilde. Lpg nin markası nedir?

Marka lovato.teşekkürler.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:46 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:42 ----------

Lpgyi arkadan vanadan kapatin sonra araci lpgde kullanin borudaki gazda bitsin. Daha sonra arac benzine geçecek bu sekilde benzinde iken stop edin ve öyle kalsın. Sabah çalıştığını tek seferde aldığını göreceksiniz. Burdan sonra tank ve ön tarafinda gaz kesici ve lpg regülatörunu kontrol edip gaz kesiciler saglamsa sorun lpg regülatör ünde çıkacaktir. Bizzat başıma geldi ve kendim çözdüm

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:34 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:33 ----------

Emin olun ustaya sormadan öncelikle bu testi yapin masraf yapmadan önce

Lpgciye goturdugumde bir hortumu sokup araç kapalıyken gaz kacagi var mi diye baktilar. Ancak hortum da kacak yoktu. Ama depoda vana var ise kapatip deneyim. Gaz kacagini kontrol ettikleri parca regülatör muydu bilmiyorum. Benim ana sorunum araç eski arabalar gibi marş bir iki saniyede aliyor ya da araç boğulup kaliyor. Teşekkürler.

sadik_efecelik

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Siz bu testi mutlaka yapin vanayı kapatip akşamdan benzinde birakin hortumdaki lpgde bitsin kendi benzine geçsin. Sabah çalışırsa kesici veya regülatör. Vanalar yuvarlak vida seklinde

balamirkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz bu testi mutlaka yapin vanayı kapatip akşamdan benzinde birakin hortumdaki lpgde bitsin kendi benzine geçsin. Sabah çalışırsa kesici veya regülatör. Vanalar yuvarlak vida seklinde

Peki dediğimizi deneyecegim. Peki sabah calisiyor ancak isindiktan sonraki molalarda calismiyorsa sorun ne olabilir? Teşekkürler.

sadik_efecelik

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Lpgyi acmadan stop etseniz ara verseniz bile yine calismasi gerekiyor. Lpgyi lpg tankindan vanadan kapattiginizda bu arizalari yapmaz. Eger devam ediyorsa lpg kapali iken en azından lpgden olmadığını anlarsınız

balamirkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SORUN ÇÖZÜLDÜ. Benzin pompasi değişti ancak samandrali değişmedi. Sorun da samandralu olarak değişince halloldu. Teşekkürler yardim ettiğiniz için.