cosmo araca sonradan çevre görüş paketi

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra j cosmo aracımda araç kamarası ekte resimde gönderdiğim gibi var. (afl + uzun farları otomatik açıp kapamak çin aktif )

buna sonradan opelin sitesinde. çevre görüş paketi olarak opsiyon sunduğu
http://www.opel.com.tr/opel-serisi/...astra-hatchback-new/konfigurator.html#options

Çevre Görüş Paketi.2.750,00 TL
Takip mesafesi göstergesi
Trafik işareti tespit sistemi
Ön çarpışma ikazı
Şerit ihlali uyarı sistemi

bunlar için program yükletip kullanılabiliyor mu ?

Ekli dosyalar

• cam.jpg
    cam.jpg
    56.1 KB · Görüntüleme: 52

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mümkün olabilir ama ülkenin alt yapısı ile de ilgili diye biliyorum...Örn şerit takip sistemi de var normalde cosmo larda ama pasif..YAni Türkiye'dekilerde olmuyor..Halbuki o kamera ile iş gören bir sistem..Yine trafik işaretlerini okuyan sistem de bu kamera üzerinden çalışıyor..Fakat bununla beraber DVD800 falan kullanılması lazım diye de tahmin ediyorum..

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olursa yazılımla falan süper olur.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mümkün olabilir ama ülkenin alt yapısı ile de ilgili diye biliyorum...Örn şerit takip sistemi de var normalde cosmo larda ama pasif..YAni Türkiye'dekilerde olmuyor..Halbuki o kamera ile iş gören bir sistem..Yine trafik işaretlerini okuyan sistem de bu kamera üzerinden çalışıyor..Fakat bununla beraber DVD800 falan kullanılması lazım diye de tahmin ediyorum..

ama işte bunu opel türkiye opsiyon paket olarak sunuyor. yani çalışabilir aktif. araçta hazırda kamera var. şerit takip sistemini kullanabilmek güzel birşey uzun yolda

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama işte bunu opel türkiye opsiyon paket olarak sunuyor. yani çalışabilir aktif. araçta hazırda kamera var. şerit takip sistemini kullanabilmek güzel birşey uzun yolda

Bana kalırsa bunu yazılımla açtırmayı deneyin..Bu ister bölge bayiindeki elektronik ya da atölye fenomeni dedikleri kişi olabilir ya da herkesin bakıp da görmediği ama işten gerçekten anlayan opel elektrikçilerine danışarak tech2 den,OPCOM dan vs açtırın...Bence kullanırsınız çünkü ben de sonradan aracıma AFL far yaptım, normalde (yani sadece xenonlu iken) aracı tech 2 ye bağlattığımızda AFL ile ilgili menüler çıkıyordu(Normalde aracımda AFL olmasa da) ve oradan aktif/pasif etme durumunu bizzat gördüm..Sonradan AFL ekipmanlarını aldıktan sonra, veri iletişimi sağlandığı için ekstra menüler de çıktı...(köşe lambası,otoban sürüş lambası gibi)

Bir de aracınız COSMO gerçi ama tesisat olarak da uyumlu olması gerekir..Yani malumunuz; buradaki cosmolar Almanya'daki astra j lere göre edition kalır...Haliyle cosmo olması bile bazen yetmeyebilir..Mesela sigorta kutularında da ilgili sigortaların olması lazım(işte kamera sigortası olabilir,şerit algılama sensörü vs)

Tabi dile getirmişsiniz, Opel bunları sunuyor ama dedim ya, alt yapı sorunu olduğu için sıkıntılı olabilir...Türkiye nin yolları malum...1 mevsim ıslanmadan deliniyor, yamalanıyor vs...Ayrıca yol çizgilerinin boyası da pek randımanlı değil..Haliyle bu donanımı sunduğu zaman opel, ekstra gümrük vergisi ödemek zorunda kalıyor..Böyle olunca da daha fazla ödeyip de çalışması ihtimallere kalan bir donanımı araçlarında aktif olarak sunmuyor ya da o donanıma sahip araçları pazarlamıyor..

Mesela ben de zamanında aracım için NAVI70 ya da DVD90 radyolarına sahip renkli ekranlı orjinal multimedia sistemini düşünmüştüm..Orada mesela navigasyonunda son güncel harita 2005 yılına aitti Türkiye için...Tabi Vectra C için konuşuyorum..Halbuki benim düşündüğüm zaman yıl 2009 :D

Ben de merak ettim..Bir bağlatın bakalım bilgisayara, aktif olmayıp da pasif olarak aracınızda mevcut ne özellikler çıkacak?

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
op-com usb cihazım var oraya bağlayıp bir deneyeceğim. ancak program yazılım versiyonu eski. yenisinide nerden bulurum bilmiyorum. 2010 üzeri model seçimi yapılmıyor. astra h için kullanıyordum.