Corsa'mdan ses geliyor

elvisthepelvis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, 2017 otomatik benzinli opel corsa sahibiyim. Aracımın motorundan rolantide ve giderken sürekli ve düzenli çıt çıt ses geliyor. Yetkili servise götürdüm ustalar baktı sesi duydu ama yapacak bir şey yok dediler. Daha yeni olan ve bir sorunu olmayan arabamdan böyle bir ses gelmesi beni rahatsız ediyor. Daha önce bu ve benzeri durumu yaşayan oldu mu acaba. Sevgiler, iyi günler.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, 2017 otomatik benzinli opel corsa sahibiyim. Aracımın motorundan rolantide ve giderken sürekli ve düzenli çıt çıt ses geliyor. Yetkili servise götürdüm ustalar baktı sesi duydu ama yapacak bir şey yok dediler. Daha yeni olan ve bir sorunu olmayan arabamdan böyle bir ses gelmesi beni rahatsız ediyor. Daha önce bu ve benzeri durumu yaşayan oldu mu acaba. Sevgiler, iyi günler.

Depo havalandırma valfinden mi geliyor?

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam depo havalandırma valfi olan kanister valfi den geliyordur. Ritmi sabittir tin tin tin. Arada bir kesilir sonra yine gelir. Parça genel olarak sesli çalışıyor değiştirsen de yine gelecek

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam depo havalandırma valfi olan kanister valfi den geliyordur. Ritmi sabittir tin tin tin. Arada bir kesilir sonra yine gelir. Parça genel olarak sesli çalışıyor değiştirsen de yine gelecek

Denk geldiniz, 2004 Astra G'de aynı sorunu yaşıyorum. Usta kanister valfi dedi. Gıcık oluyorum o parçaya, çözümü yok mudur bunun? Sesi bir şekilde yalıtamaz mıyız?

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Denk geldiniz, 2004 Astra G'de aynı sorunu yaşıyorum. Usta kanister valfi dedi. Gıcık oluyorum o parçaya, çözümü yok mudur bunun? Sesi bir şekilde yalıtamaz mıyız?

Hocam bir yerde depo ne kadar dolu olursa o kadar az çalışıyor diye okudum. Depo dolu gezmek lazım galiba :) ben bu çözüm yöntemini deneyemiyorum. Araçta lpg var. Eğer izalasyon bulursanız bu konuyla ilgili tavsiyeniz bekleriz

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam bir yerde depo ne kadar dolu olursa o kadar az çalışıyor diye okudum. Depo dolu gezmek lazım galiba :) ben bu çözüm yöntemini deneyemiyorum. Araçta lpg var. Eğer izalasyon bulursanız bu konuyla ilgili tavsiyeniz bekleriz

Benim araçta da lpg var, esasen yaz aylarında dolu depoyla geziyordum, sonra yakıtın depoda kalma süresinin uzun olması düşündürdü, benzin almayı bıraktım, şu an depo yarım. Hatta son lpg bakımında lpgye geçiş sıcaklığını 40 dereceye çıkarttırdım, ama opel malum, çabuk ısınıyor. Dolu depoyla gezince de misalen benim depoda 6 aylık benzin var şuan ve bu durum da içime sinmiyor. En iyisi sesi yalıtma konusunda araştırma yapmak. Çıt çıt çıt sinir ediyor. Usta söktü kanister valfinin elektrik bağlantısını, ses kesildi, böylece teyitli ses kaynağı kanister valfi :(