Corsa'da Problemler

speedytr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaşlar aracı aldığımdan beri bir iki problemim var acaip uyuz olmuş durumdayım. Bunlardan birincisi geri vitese takarken eğer çok yawaş bir şekilde takmazsam (veya araç durmadan) vites dişlileri sürterek geçiyor (garç sesi eşliğinde) bu normal mi yoksa benim şanzıman mı problemli. Birde arka sileceğim aracı aldığımdan beri tarama yaparak siliyor servise 2 defa söyledim düzelir kullan dediler gidip kafalarında kırmayı düşünüyorum.

Yeni peydah olan bir problem ise direksiyondaki boşluk. Bu normal mi? Bu direksiyonlar power direksiyon değil mi? Cevapları bekliyorum ustalardan teşekkürler.....

zumreakbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım diğer problemleri bilemem ama bildiğim şu var, geri viteste giderken, araç durmadan ileri vitese alabilirsin, ama araç ileri giderken geri vitese alamazsın her arabada dişli sesi çıkar!!!

Anil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla speedy bende de aynı geri vites sorunu var çoğu corsada da öyle çok yavaş ve yumuşak biçimde geçirmen gerekiyo aksi takdirde dediğin sesler ortaya çıkıyo hiç fark etmez ileri giderken geri giderken corsanın olayı bu onun için vitesi yavaş geçirmen gerekiyo

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım diğer problemleri bilemem ama bildiğim şu var, geri viteste giderken, araç durmadan ileri vitese alabilirsin, ama araç ileri giderken geri vitese alamazsın her arabada dişli sesi çıkar!!!
:alkis: + araç durmadan nasıl geri vitese takıyorsunuz anlamadım.Takarsan öyle garç diye ses yapar şanzuman dişlerinin canına okursun.Geri vitese takman için durman gerekir.Geri giderken ileri alırsan sorun olmaz zaten...İlginç bir durum...Sonrada arabanın şanzumanı sorunlu dersiniz...Bence sizin araba kullanmanız sorunlu...Depraja tam basmaz veya vitesdeki yüzügü tam kaldırmazsan da benzer sesler yapabilir...Her ikiside şanzuman için zararlı...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
aracı durdurup önce 1.vitese sonra 2. vitese takıp daha sonra geri vitese takman gerekiyor böylelkle ses yapmaz

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. vitese takıp sonra geriye takıyorum ses yapmıyo ozaman

Anil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:alkis: + araç durmadan nasıl geri vitese takıyorsunuz anlamadım.Takarsan öyle garç diye ses yapar şanzuman dişlerinin canına okursun.Geri vitese takman için durman gerekir.Geri giderken ileri alırsan sorun olmaz zaten...İlginç bir durum...Sonrada arabanın şanzumanı sorunlu dersiniz...Bence sizin araba kullanmanız sorunlu...Depraja tam basmaz veya vitesdeki yüzügü tam kaldırmazsan da benzer sesler yapabilir...Her ikiside şanzuman için zararlı...

Ya irfan bi corsa ya binde öyle konuş onları bizde biliyoruz fakat corsada böyle yapabiliyor yani bi kullan

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya irfan bi corsa ya binde öyle konuş onları bizde biliyoruz fakat corsada böyle yapabiliyor yani bi kullan
ben de vectra var ama çok ilginç ya bu opeller hergün birşey ögreniyorum... Bir daha (O) başlayan harfli araba alırsam zenci olayım...:) :D geriye takmak için bile 1 e alacan sonra 2 ye nasıl iş...Hacı murat bile böyle degil....Vites kolu olmasa bile tırnak makası(burası işin şakası)ama tornavida ile oluyor vitese takıyordun... bu hacımuratlarda ne cart ne cürt sesi vardı...Ahhh Murat 124 nerdesin....