Corsa Sorun !

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu durumun genelde yakıtla alakalı olduğunu sanıyorum. Yada oksijen sensöründen kaynaklı bir durum olduğu düşüncesi var bende. Çünkü daha önce yazdım bu araçların yakıt konusunda bariz sıkıntıları var. Ülkemizde satılan yakıttı sevmedikleri ortada.

Bende ayni konuda hem fikirim oksijen sensorununden kaynaklaniyor olabilir.. farkli yerlerden alinan benzinler , aradaki deger farkliliklari araci her konuda etkiliyor.. Hem en pahali benzini biz kullaniyoruz hemde tum sorunlar bizde.. Kimi hava basar kimi su katar, kimi degerini dusurur ucuz benzin satar, olan bize olur.. Ben benzini SHELLden aliyorum , surekli ayni yerden aliyorum.. Bildigim kadariyla Dunyada sadece Shellde yakit istasyonlarinin depolari Ana merkez tarafindan acilip kapatiliyor ve onun disinda kimse mudahale edilemiyor. Herhangi bi dis mudahale olmuyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende ayni konuda hem fikirim oksijen sensorununden kaynaklaniyor olabilir.. farkli yerlerden alinan benzinler , aradaki deger farkliliklari araci her konuda etkiliyor.. Hem en pahali benzini biz kullaniyoruz hemde tum sorunlar bizde.. Kimi hava basar kimi su katar, kimi degerini dusurur ucuz benzin satar, olan bize olur.. Ben benzini SHELLden aliyorum , surekli ayni yerden aliyorum.. Bildigim kadariyla Dunyada sadece Shellde yakit istasyonlarinin depolari Ana merkez tarafindan acilip kapatiliyor ve onun disinda kimse mudahale edilemiyor. Herhangi bi dis mudahale olmuyor.

Ben aracımı Almanya'dan aldım. O zaman aracın bagajın da yolda kalmasın diye benzin vardı. Adamların benzini kırmızı bir renge sahip idi. Ve çok keskin bir kokusu vardı. O benzin bittikten sonra bizim ülkemizin benzini araca ne zaman koydum anında mala bağladı. O yüzden diyorum. Kesin kez yakıtla alakadar.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hatada vermedi. deseki o2 sensörü akışmetre yüksek basınc düşük basınc vs anlayacam ama yok illa bulmaca gibi arattıracak...
arabayı satacağız diye yanında dememek gerek yemin ediyorum.
hangi arabamıza satacağız desek bi yerine bişey oluyor...

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hatada vermedi. Deseki o2 sensörü akışmetre yüksek basınc düşük basınc vs anlayacam ama yok illa bulmaca gibi arattıracak...
Arabayı satacağız diye yanında dememek gerek yemin ediyorum.
Hangi arabamıza satacağız desek bi yerine bişey oluyor...

daha once forumda soyle bi konusma olmus resmini eke yukluyorum umarim faydali olur ..

RESIM KUCUK CIKIYOR BEN YAZISMAYI BURAYA KOPYALIYORUM

Alıntı:
mtn1543´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar merhaba. aracımda kontağı çevirinde insp4 uyarısı çıkıp sönüyor. sadece kontağı çevirirken oluyor. araştırdğımda mazot deposunda su birikintisi olduğu söylüyorlar. ve bir yerde tıpası varmış onu açıp su boşaltılabiliyormuş aracım opel corsa D 2007

şimdi sorum şu arkadaşlar
bu tıpayı açarsam suyu boşalmak için , mazotta akarmı yoksa sadece sumu boşalır
2.si ise bugun 190 km bir yol yapmam lazım mecbur mazot alıcam. bir sıkıntı olurmu ? uyarı dün çıktı .birde mazotu normal mazotmu alayım veya katkılı mazot mu alayım

şimdiden teşekkürler
--------------------------------------------------------------------------------

WİNNER CEVAPLIYOR

tapa varsa eğer illaki mazot filtresinin altındadır. mazot hortumları üzerinde elle sıkılabilen bir yumruk kadar birşey varsa tapayı açıp o yumruk şeklindeki şeyi sıkıp suyun ve bir miktar mazotun akmasını sağlamalısınız... enjektörlere ulaşan su paslanmaya korozyona sebep olur sonrası bir sürü masraf çıkarır...
yumruk şeklindeki şey yoksa bile tapayı açın aksın bir iki dakika sonra kapatıp kontağı bir iki kez açıp bekleyin 10-15 saniye geriye doldurur araba filtreyi...

Ekli dosyalar

• Screen Shot 2015-06-28 at 01.54.36.jpg
    Screen Shot 2015-06-28 at 01.54.36.jpg
    20 KB · Görüntüleme: 17

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hatada vermedi. deseki o2 sensörü akışmetre yüksek basınc düşük basınc vs anlayacam ama yok illa bulmaca gibi arattıracak...
arabayı satacağız diye yanında dememek gerek yemin ediyorum.
hangi arabamıza satacağız desek bi yerine bişey oluyor...

FATIH DAHA ONCE BU INSP4 OLAYINI FORUMDA KONUSMUSUN GECMIS ARSIVINE BAK ISTERSEN BASLIK : Astra 1.3 CDTİ InSP4 <<< BELKI YARARLI OLABILIR ...