Corsa iç lamba yardımm!!

burcaycorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba, corsa d si olanlar bilir aracın arka tarafında gece bişey aramak bir ölüm çünkü ön tarafın ışığı arkaya kesinlikle gelmiyo,

Benim sormak istediğim şey, şu şerit şeklinde ledler var,arabanın kendi tavan lambasından bir paralel çekip direk bağlasam çalışırmı? ek bişeye gerek varmı arabanın elktronik sistemine zarar verirmi?? yada tavsiye edebileceğiniz başka bişey varmı??

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende çok didindim servisten ek parçası ve lambası 37Tl'ya aldım diğer ek gelince taktırıcam takmasına 40 Lira dediler kablosu falan dahil.. Orjinal olucak hiç değilse..

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direk + - yi bulup doğru yere bağlarsan çalışır, çok fazla abartmazsan led sayısını bi sorun olmaz. (şeridi 12V alman lazım)

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ışıklı elciklerden alıp takarsan daha iyi olur

forumda da satılık olması lazım

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben ön taraftaki lambanın aynısından servisten alıp arka tarafa kendim montajlamayı düşünüyorum.kabloyu da ön taraftakinden çekeceğim.böylece kapılar açılınca arka taraftaki ışık da yanacak.
uygun bi zamanda uygulamayı düşünüyorum.
şerit ledle uğraşacağınıza osramın ledli lamba setleri var.dokunduğunuzda yanıyor ve pille çalışıyor.ondan alıp tavana yapıştırabilirsiniz.

burcaycorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapıları açtığımda arkaya taktığım lambada çalışsın istiyorum bide gidip servisten alsam orjinal olcak ama nereye takıcam onu arkada takıcak yer yokki,o yüzden en mantıklısı şerit led geldi hem montajıda kolay ama ondada kafamı kurcalayan konu tavan lambası ile aynı renkte (sarı) bulabilirmiyim onu bilmiyorum, yoksa biri sarı biri beyaz kötü olcak.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kapı açılınca yansın istiyorsan öndeki devrenin aynısını arkada da kullanmak lazım.bağlantıları da önden getirmek gerekli.
arkada lambayı montajlamak için orjinal bir yer yok zaten.maket bıçağıyla küçük bir modifiye yapmak gerekli.daha sonra lambayı montajlamak kolay.
bu arada led kullanacaksan birçok renk var.sarı da bulabilirsin.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar abiler yazdığım okunmuyormu? servisten alın arka lambasını anahtarı devre dışı bırakıp kablo çekin kapı açılınca yansın ön ve arka budur basit bitti

keyfli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım combo aynı dert bende de vardı. kenarlara led şerit çektim. 6 led sağa 6 led sola ve tavan lambasına bağladım. çok güzel oldu.