corsa güvenlik hissi yok sizcee

Leqendy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsamı aldım 1.2 silverline 1 sene durdu bende direk sattım kusura bakmayın ama ben hiç beğenmiyordum bende 140 tan sonra araba zangır zangır titrşyordu en ufak taşda dahii hissediyordum araba zıp zıptıı 5. vites 3000 devirde 90 filanmı ne görüyodumm benzinide içyodu dediğin gibi güvenlik hissedemiyordum hani insan bi rahat olur arabasında 20 milyar vermişim araca virajlarda diken üstündeydim şimdi astra aldım araba budur ddeim..

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsamı aldım 1.2 silverline 1 sene durdu bende direk sattım kusura bakmayın ama ben hiç beğenmiyordum bende 140 tan sonra araba zangır zangır titrşyordu en ufak taşda dahii hissediyordum araba zıp zıptıı 5. vites 3000 devirde 90 filanmı ne görüyodumm benzinide içyodu dediğin gibi güvenlik hissedemiyordum hani insan bi rahat olur arabasında 20 milyar vermişim araca virajlarda diken üstündeydim şimdi astra aldım araba budur ddeim..

Yeni aracınız hayırlı olsun. Astra bir üst sınıf olup güvenlik ve kalite hissi daha fazladır. Corsa şuan piyasada sıfır olup 50-70.000 TL arası bazı araçlarından bile inanın daha sağlam ve güven hissi verir. Birde 20.000 TL' lik araçtan konfor, performans, kalite adına ne beklenebilir ki? Yeni aracınız modelliyse kafa kafaya değişmeyip üste yarısı kadar kesin vermişinizdir. Yani nekadar para çıkılırsa markasına göre kalite, konfor o kadar artar. Altınızdaki araç 1.2 motor ve piyasayla yarışmaya kalkarsanız tabiki su gibi içer, aracın durumu, sınıfı, motoru belli. Ayrıca Performans normal 1.6 değil yeni turbolu modellerden 1.6T 2.0 ile başlar ve chip, yazılım vs.. uçar gider. 1.6 atmosferik Astradan aracın şasesini asılıp gidecek bir performans beklemeyin derim. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 sene 1.3 CDTI Corsa D kullandım, onun öncesinde sırasıyla Broadway, Clio ve Polo sahibi oldum. Araçları değerlendirirken hedef kitlesine bakmak gerekiyor.

Corsa'nın ve ait olduğu B sınıfının hedef kitlesi kim? Şehir içi kullanımı yoğun olan gençler, kadınlar, park problemi nedeniyle küçük otomobili tercih edenler, bütçesi kısıtlı olanlar.

Bu grubu tatmin edecek bileşim nedir? Göze sportif ve dinamik gelen, uygun fiyatlı malzemelerden üretilmiş iç trim malzemeleri, günlük hayatta zorlamayacak, şehir içinde uygun tüketim yapacak bir motor.

Hiç bir üretici salak ya da beceriksiz değil ancak günümüz rekabet koşullarında herkes en iyiyi değil, en optimumu üretmek peşinde. Opel de buna uygun olarak B sınıfı için hedef kitlenin taleplerine optimum şekilde cevap vermeye çalışıyor.

Ben yukarıda saydığım araçları kullanırken üniversite öğrencisiydim, bekardım. Aracımı şehir içinde sıkışık trafikte kullanıyordum, park yeri bulmak önemliydi. Evlendikten sonra her ay şehir dışına çıkma durumu oldu. Öyle olunca Corsa'nın uzun yol performansı yeterli gelmemeye başladı ve Astra'ya yöneldim. Sıfırına bütçem yetmeyince ikinci el Astra H aldım. Belki ailem genişleyip çoluk çombalağa karışınca Astra'nın da bagaj kapasitesi vs. yeterli gelmeyecek sedana ya da D sınıfına geçmek isteyeceğim.

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kadircan arkadasim, bi arabaya 2 yasindaki haliyle binmek var bide 10 yasindaki haliyle. Kesinlikle farki olucaktir.corsa astra veya insignia secimi maddi ve ihtiyaç dahilinde degisiklik gosterir.ben corsa kullanicisiyim ve bunu secmemizdeki amac sehir ici kullanilacak olmasi , az yakmasi, ufak oldugu icin park edilmesi kolay olmasi gibi bir cok neden. Inanin bana arabamdan gercekten cok memnunum.annemde fiat punto evo 2011 model var ve corsa ile ayni segment arac olarak geciyor , arabanin rot balansindan tutunda tum lastiklerine teker teker kontrol etmeme ragmen 140 la giderken direksiyonu tutamiyodum. Babamda volvo s60 2012 var. O arabaya bindigimdeki konforu benim arabamda bulamuyorum diye bi olay yaratmam cunku segment olarak cok cok farkli araclar.. siz konfor diyorsunuz ama mercedesin eski serilerinden 500sel de bile bizim corsalardan cok daha iyi konfor var.yada o yillarda uretilen diger mercedes modellerinde. Demek istedigim su, eger arabalari karsilastirirken sadece fiyata bakarsaniz cok fazla yanilgiya dusersiniz. Onemli olan segment ve yasidir. Heleki mustang olayina falan girmissiniz , onlari okurken koltuktan dusuyordum azdaha :) :) :) saygilar , iyi forumlar

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşım, paylaşımınıza aynen katılıyorum bende üst segment araçtan focus 2 den 2014 corsa 1.2 16 v 85 beygir otomatik kullanıyoruz malum istanbul trafiği çocuklarda kullanınca iyi olduğunu düşünüyorum hızmış süratmış işim olmaz 130 km de denedim bana yetti daha ne olsun yakıtta fabrika verilerine göre hiç meyil vermem daima 1-1.5 lt opsiyon koymak lazım söylerim sürüş önemlidir bence arkadaşım, saygılar..

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Corsa C ve Corsa D kullanicisi olarak corsa nin tek eksigi arkasini kolay ziplatma ve birakma egilimi sinifina gore oldukca iyi bir yol tutusa sahiptir ayrica genis taban lastik secimi ile bu kararliliginin arttigini farkedeceksiniz..

Sent from my iPhone using Tapatalk

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Corsa C ve Corsa D kullanicisi olarak corsa nin tek eksigi arkasini kolay ziplatma ve birakma egilimi sinifina gore oldukca iyi bir yol tutusa sahiptir ayrica genis taban lastik secimi ile bu kararliliginin arttigini farkedeceksiniz..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kesinlikle.