Corsa - Dizel Partikül Filtre Uyarısı

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lamba yanıp sönüyordu ilk olarak o dpf uyarısını bilgisayar yöntemiyle sıfırlattım.Daha sonra otobanda biraz temizlenene kadar garanti olsun diye yüksek devir 3000 - 4000 arası gittim şuan çok bir sıkıntı yok ama %70 dolu olarak gözüküyor normal de araba rölanti de çalıştığı zaman devir saati göstergesi 0'da olması lazım benimki dolu olduğu için 10'da gözüküyor kalkışlarda biraz geciktiriyor beni onu da dpf tamamen söküp temizlendiği zaman düzelir diye umuyorum.
Rolanti 0.7, 0.8 leri normalidir. İlk 1-2 uyarıda yüksek devir yapmasında sıkıntı olmaz lakin ilerleyen zamanlarda da uyarıda yapmazsan o zaman tam dolar ve bişey yapamazsan ancak dışardan müdaheleyle temizlenebilir. İçini açıp temizleme diye birşey de yok bilgin olsun içi açılırsa ancak tamamen ızgaraları felan herşeyi çıkarılıp yani içi boşaltılıp tekrar takılır o da partükül diye bişey kalmaz yani içi boş egzos borusu gibi olur.

Olcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=75673]Sentetico[/MENTION] Aracınız kaç model, donanımı ne? Corsalar da dpf olduğunu bilmiyordum.

Sentetico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=75673]Sentetico[/MENTION] Aracınız kaç model, donanımı ne? Corsalar da dpf olduğunu bilmiyordum.

Opel Corsa 1.3 CDTİ Dizel 2012 Model DPF tüm yeni nesil araçlarda var artık hemen hemen.