Corsa D - Yamuk

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle başlıkta ne yazacağımı tam bilemedim. Bu nedenle başlık pek açıklayıcı olmadı. Resimde görüldüğü üzere direksiyonun alt kısmında bulunan kısım (Adı nedir bilmiyorum) yamuk duruyor. Kırmızı kare içerisine aldım ki daha rahat görünsün diye. Açıkçası bu yamukluk arabayı aldığımdan beri ilk defa dikkatimi çekti. Bu yamukluk normalmidir?

Her nedense ben bu foruma üye olduğumdan beri arabada sürekli bir şeyler gözüme batar oldu..:D

mrr0k1.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_1148.jpg
    IMG_1148.jpg
    91.2 KB · Görüntüleme: 49

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hehehe foruma oldukca arabanız gözünüze fazla batmasın fazla kurcalamayın :p
Galiba direksiyon arkası sinyal olan kısım yamuk duruyor sizin tabirinizle ;)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsada direksiyonda koltuğa göre biraz sağa kayık :D
araba komple yamuk :D

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hehehe foruma oldukca arabanız gözünüze fazla batmasın fazla kurcalamayın :p
Galiba direksiyon arkası sinyal olan kısım yamuk duruyor sizin tabirinizle ;)

Evet kolların bağlı bulunduğu kısım komple yamuk duruyor. :D Elle kastırınca düzeliyor..:D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:10 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:07 ----------

corsada direksiyonda koltuğa göre biraz sağa kayık :D
araba komple yamuk :D

Bak şimdi böyle bir şey varsa buda gözüme batar artık. :rakir:

Sanırım mutluluğun kaynağı cehalet. :D

Ben bu foruma üye olana kadar arabam gayet şık ve güzeldi. Sadece ses sıkıntısı vardı. Oda adını bilmediğim bir parçadan kaynaklı idi (Sonradan yani forum sayesinde kalorifer radyatörü olduğunu öğrendim) ufak bir karton sıkıştırması ile ses sorunu kalmadı.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dışardan bakıldıgında sol taraftaki çamurlugum sag taraftaki çamurluga gore simetrik olmadıgını da biliyorum , A.Murat Sunar arkadaşımızın (abimin) teşhisi. :)
Motor rolantide iken (kronik neredeyse dınledıgım butun benzınlı corsalarda mevcut) çok ince sanki elektronikmiş gibi ama zincir sesi gibi de ufak bir zırıltı mevcut , bu ses motor devrını yukseltınce kesılıyor , bu da devirdaim pompasından gelıyor , garantiden degiştiriyorlar (kabullendirebilirsen) ama yenisinde de aynı durum oluyor , mekanik olarak bir sorun yaşatmıyor ama boyle bir ses te mevcut :)
Bu arada o yamukluk biçogumuzun arabasında mevcut kısmen engellenebilir , direksiyon yukseklık derınlık ayarı yapıldıktan sonra modu kapatırken (kolu ittirirken) bir yandan plastik kısmı elınızle destekleyerek duzeltmeye çalışın , sıkıştırıldıgında da kısmen duzeldıgını goreceksınız ;)
Birde yamukluk gormek istiyorsanız ıstersenız teyp çerçevesinide bir kontrol edın teybın ust ve alt açıklıkları farklı-yamuk-zigzag vsvs ne ararsanız var orada , torpido gozunuz de kasislerde ses cıkarır lokloklok diye :)
vsvs liste uzar gider , ama sorarsanız tabikide pişman degilim... Gene olsa gene corsa alırdım...

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Liste genişliyor git gide. Geçenlerde direksiyonun yükseklik ve derinlik ayarını değiştirmiştim. Ondan sonra bu yamukluğu farkettim zaten. 3 yılı geçti hiç gözüme çarpmamıştı bu yamukluk. Arabaya gittiğimde bir deniyim bakalım yamukluğu biraz azaltabilecekmiyim. :D Fazla takıntılı biri değilimdir ama bazen göz takıldı mı takılıyor işte. Sürekli gözüme batıyor..:D

O bahsettiğiniz teybin üst ve alt açıklık farkı benim aracımda dikkatimi hiç çekmedi. Fakat arkadaşımın kullandığı 2012 dizel bir corsa vardı. Onda bariz şekilde belliydi. Hatta torpido da da bir yamukluk vardı.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:07 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:55 ----------

Üşenmedim gittim kontrol ettim şimdi. Yamukluk düzelmiyor. Bugüne kadar neden gözüme batmadığını da buldum. Ben direksiyonu hep en üst seviyede ve en dip konumda kullanıyordum. Geçenlerde direksiyona yükseklik ve derinlik ayarı yaptıktan sonra bu sorun gözle rahatlıkla görünür kıvama geldi. En üst ve en dip konumda fazla göze batmıyor.

Şu teyp kenar boşluğu konusunda da haklısınız. Resmen yamuk duruyor. :D

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Liste genişliyor git gide. Geçenlerde direksiyonun yükseklik ve derinlik ayarını değiştirmiştim. Ondan sonra bu yamukluğu farkettim zaten. 3 yılı geçti hiç gözüme çarpmamıştı bu yamukluk. Arabaya gittiğimde bir deniyim bakalım yamukluğu biraz azaltabilecekmiyim. :D Fazla takıntılı biri değilimdir ama bazen göz takıldı mı takılıyor işte. Sürekli gözüme batıyor..:D

O bahsettiğiniz teybin üst ve alt açıklık farkı benim aracımda dikkatimi hiç çekmedi. Fakat arkadaşımın kullandığı 2012 dizel bir corsa vardı. Onda bariz şekilde belliydi. Hatta torpido da da bir yamukluk vardı.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:07 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:55 ----------

Üşenmedim gittim kontrol ettim şimdi. Yamukluk düzelmiyor. Bugüne kadar neden gözüme batmadığını da buldum. Ben direksiyonu hep en üst seviyede ve en dip konumda kullanıyordum. Geçenlerde direksiyona yükseklik ve derinlik ayarı yaptıktan sonra bu sorun gözle rahatlıkla görünür kıvama geldi. En üst ve en dip konumda fazla göze batmıyor.

Şu teyp kenar boşluğu konusunda da haklısınız. Resmen yamuk duruyor. :D

Mesela teybın bulundugu uniteye dız kapagınızla azıcık bastırınca (arabayı kullanırken sol taraftan sag tarafa dogru) , bolca gıcırtılar duyabilirsiniz :)
Ya bu tarz şeylere pek takmamak gerek .:D

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D Bak ben bunu da akşam eve giderken denerim. Daha önce de dediğim gibi bu foruma üye olana kadar tek bir şikayetim vardı ve o şikayeti de giderdim. Fakat sonra sonra forumdaki konuları okudukça aracın eksikliklerini görmeye ve bu eksiklikler gözüme batmaya başladı. :D

Bugüne kadar arabamdan tek bir şikayetim vardı. Oda benzini biraz fazla yakması..:D

Neyse fazla takmamak lazım böyle şeylere diycem de işte kafa bu takılıyor.

Aslında bir mesele daha var. Hareket halinde iken arada sırada direksiyonun sağ tarafında bir soğuk hava esintisi oluyor. Kaloriferle alakalı bir şey değil. Kalorifer gayet güzel ısıtıyor. Bi yerden sanki içeri hava kaçağı oluyor ama bakalım o nereden çıktı. Sürekli olmadığı için hava akımının yerini tespit edemiyorum bir türlü. Yada benim hüsnü kuruntum mu onuda anlayabilmiş değilim. Arada sırada bir anlık olan bir şey..:D