Corsa D Su Eksiltme-Conta?

Burakmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi forumlar,
2011 model opel corsa 1.2 twinport enjoy 111 model aracım var. 1 sene oldu alalı. 1.5 ay önce kış geliyor diye antifiriz koydurdum araca 2-3 gün sonra su kaynatmaya başladı fakat arıza lambası yada hararet göstergesi yanmıyordu yani araçta herhangi bir arıza belirtisi yoktu. Stop ettiğimde su fokurdaması geliyordu sadece. Bu anlattıgım olay 1.5 ay önceden başlıyor bugün sabah suyuna bakıyım dedim ve suyu yoktu bende sananiye götürdüm. Usta şikayetin ne dedi araba geç ısınıyor, antifiriz koydurmuştum şuan hiç kalmamış falan diye belirttim. Lpg beyni ve devir dayim de sıkıntı olduğunu söyledi ve 650 tl tutacağını iletti. Sonra uğrayacağımı söyledim ve ayrıldım. Opet istasyonundan antifiriz koydurmuştum oraya uğrayım dedim birde. Aynı şekilde oraya da olanı anlattım su kapağını açtı su olmadığını söyledim buhar çıkıyordu buradan conta kokusu geliyor dedi ve contanın yandığını söyledi. Maliyeti nedir dedim 2500 tl tutar dedi.

Sormak istediğim hangisi doğru? Araç conta yaksa hararet yapması gerekmez mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam conta yansa araba sürekli hararet yapar. arabanın altından su akıyor mu ve radyatörden kaçak var mı önce onları kontrol edin? ayrıca sık sık su var mı kontrol edin ki bu süreçte araç susuz kalmasın. yetkili servislerde conta kontrolü yaptırabilirsiniz. soğutma suyunun geçtiği bütün yollar kontrol edilmeli kaçak olabilir.. çok küçük bile kaçak olsa bir gece de bütün suyu bitirebilir. lift le bakılırsa daha sağlıklı olur..

Burakmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağ tekerin orada su belirtisi vardı ilk gittiğim kişi arabanın direksiyonu sağa kır dedi o şekilde kontrol etti. Lpg beyni ve Devir dayim oldugu yerde su kaçağı olduğunu söylediler. 2.gittiğim yer su kapağını açıp gelen kokuya dayanarak conta yanmış dedi. İlginiz için teşekkür ederim