corsa D stop etme sorunu

hipokratim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 cors D aracım da özellikle motor soğukken olmak üzere (bazen motor sıcakken de oluyor) durma esnasında arasıra stop ediyor.Şöyleki, örneğin ışıklarda durmak istediğimde önce frenle yavaşlıyorum sonra debriyaja sonuna kadar basıyorum vitesi boşa alıyorum ve ardında ayağımı debriyajdan alıyorum iste o anda sessizce stop ediyor.Stop ettiğinde kesinlikle araç viteste olmuyor yani vitesi boşa aldıktan sonra debriyajdan ayağımı çekiyorum ama stop ediyor. Çok nadiren de frenle yavaşalyıp debriyaja sonua kadar basıp tekrar frene basıp tam durduğum esnada devir bir mikta yükseliyor sonra normale dönüyor.Baskı balata 25.000 de iken anlamadığım bir sebeple servis bitik diyerek değişti.Şuan 55000 de. acaba sorun nedir...

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu şekilde stop etme sorunları genellikle egr arızası olarak yorumlanıyor..

hipokratim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her 30 binde carbon temizleme yaptırıyorum.ayrıca düzenli olarak enjektör temizliğide.baskı balata yada akü ile ilgili olabilir mi?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracin stopa kaciyorsa,rolantiyi temizlemek ve kelebegi temizlemekte yarar var..
birde yakit basincina bakmakta yarar olur.arti atesleme bobinin kacak yapiyormu ona bakmak lazim..debraj ile igisi yok

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araç benzinli mi?dizel mi?