CORSA D SABİT VOLANT UYUMSUZLUĞU SORUNU

52kadiryildirim

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracımın volantını sabit volant olarak değişim yaptırmış bulunmaktayım. Marka olarak LUK marka debriyaj seti ile değişim sağlandı. Teşekkürler herkese.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracımın volantını sabit volant olarak değişim yaptırmış bulunmaktayım. Marka olarak LUK marka debriyaj seti ile değişim sağlandı. Teşekkürler herkese.
Hayırlı olsun...İleriki zamanlarda Sabit volan tecrübenizi paylaşırsanız seviniriz...Genelde harketliden sabite geçişte konfor problemi yaşayanlar var...Kalkış ve vites geçişlerinde daha öncekine göre farkı hissetinizmi vs...

• Beğen
Tepkiler: 52kadiryildirim

52kadiryildirim

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun...İleriki zamanlarda Sabit volan tecrübenizi paylaşırsanız seviniriz...Genelde harketliden sabite geçişte konfor problemi yaşayanlar var...Kalkış ve vites geçişlerinde daha öncekine göre farkı hissetinizmi vs...
Teşekkürler. Volanı yaptıralı 300 km üzeri olmuştur. Baskı balata + Sabit volan değiştikten sonra ciddi şekilde debriyaj pedalı yumuşadı, pamuk gibi oldu diyebilirim. Belki bu durum oynar volan ile değişim olsaydı da gerçekleşebilirdi ona bir şey diyemeyeceğim. Konfor olarak ben arada bir fark hissetmedim. Oynar volanda debriyajı ani bırakmalar vs olduğunda bir sönümleme görevi görmektedir ama normal kullanımda ben bir fark hissetmedim. Titreme gibi problemler olur dediler çok şükür herhangi bir sorun yok. Vites geçişleri güzel durumda ama bunun bir diğer sebebi şanzıman yağının da değişmiş olması olabilir. Aynı zamanda sabit volan geçtikten sonra aracımın eskisine göre daha seri hale gelmiş olması durumu var. Hızlanmasında fark edilir derece rahatlama var. Diğer bir faktör olarak gözlemlediğim ise aracımın tükettiği yakıt miktarındaki iyileşme. Tam bir ölçüm yapmadım ama yakın zamanda uzun yol yapacağım o zaman litre bazında eski ve yeni şeklinde ölçümlemiş olurum. Teşekkürler herkese.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sizin adınıza sevindim...Tabi saydıklarınızın çoğu setin ve yağın yeni olmasındanda kaynaklı...Yokuş yukarı yüke binince,uzun süre dur kalk yoğun trafikte şanzıman iyicene ısınınca vs gibi etkenleride test etmek lazım...Ama en azından siz konforsuzluk hissetmemişsiniz...Önemli olanda bu....Çünki baya bir fiyat farkı var oynar volant ile...Acaba aynı sonuç Astra K ve J lerdede alınabilirmi onu merak ettim...

CinAli061

Kayıtlı Kullanıcı
74-Bartın
Siteyi ziyaret et
Merhaba bende 2006 corsa c aracımın oynar volantını sabit volanta çevirdim ve uygun baskı balata setini de değiştim fakat araç rolantide debriyaj rulman arızası gibi bir uğultu yapıyor debriyaja basınca kesiliyor neden olabilir