Corsa D Rezistans Arızası

onuresenlik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. 2007 Corsa D 1.3 otomatik aracım var. Arka cam rezistans düğmesinin ışığı yanıyor fakat komple çalışmıyordu. Bir elektrikçiye uğradım. 1dk.lık kontrol sonucu arka camın tamamen değişmesi gerektiğini söyledi. Sonrasında servise gittim. Yaklaşık 1.5 saat süren çalışma sonucu servis ekibi de arka camın komple değişmesi gerektiğini söyledi:)

Sorum şu olacak ki benzer bir durumla karşılaşan oldu mu? Bütün camı değiştirmenin haricinde tavsiyeniz olabilir mi?

Teşekkürler.

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda 2017 corsa d bende de aracı aldığımda arka resiztansın bir tanesi çalışmıyordu servise gittim garantiden camın tamamı ücretsiz değişti. 2017 araçların arka cam rezistanslarında fabrikasyon hatası var. o zaman almanyaya yazı yazılmıştı ve camın ücretsiz değiştirilmesine karar verilmişti. bence bunu bir araştır yetkili servisten.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sadece o sorundan dolayı şahsen cam değiştirmem.

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
abi aynen bu yüzden cam değiştirme

onuresenlik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camı degistirme niyetim yok elbette. Acaba benzer durumlarla karsilasan oldu mu onun icin sormustum.

Bu arada arac 2007 model, garanti yok ve rezistanslarin hicbiri calismiyor.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gümüş bir kalemi gibi bir şey vardı. Çizgilerin üzerinden geciyorsun. Sorun varsa gidiyor. Diye biliyorum

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Dışarıdaki camcılarda gümüş kalemi var üzerinden boyayınca sorun düzeliyor. Camı değiştirmeye gerek yok.

onuresenlik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rezistanslarda çizik kopuk yok; tamamı çalışmıyor. Yani gümüş kalemi ile düzeltilebilecek bir durum yok maalesef.

zek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim 2007 Corsa'da da var. Kaç yere sordum, cam değişecek dediler. Sorun rezistansın, arka camın sağ ve sol yanlarında, benekli boyalı kısmın altında kalan yerlerinde olduğu için değiştirmekten başka çare yok. 2 ay önce yan sanayi cama 317 Tl dediler. Değiştirmedim, öyle biniyorum.

Hatırlatma;

18- Profil bilgilerinde gerçek ad ve soyadlarını belirtmeyen üyeler öncelikle uyarılacak, durumun devamında üyelikleri ihraç edilecektir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kedi kumu da içerideki nemi iyi emiyormus. Çorap a doldurun arka tarafa koyun. Boşuna masraf etmeyin az para değil