Corsa D işin içinden çıkamadım

Fuatkaracan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Likirti genelde z rotlarından gelir ama.farklı tarif ediyor da olabilirsiniz.opelin amortisörleri kolay patlamıyor aslında ama kullanım önemli.farklı ustalardan yorum almak doğru olur

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Iki kisi de bakti kardesim ikiside kesinlikle lastikte bosluk rotlarda sorun direksiyon kutusunda boşluk vs yok dediler tek secenek amortisor kalıyor

Aracım 85000 kmde acaba artik bozuldu diye düşünmeye başladım teşekkürler

titann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
patlak amortisörde araba acayip derece esneme yapar. tampondan bastırdın mı çok rahat esner böyle kontrol edebilirsiniz.
benim ön amortisördende ses geliyordu patlak şikayeti ile gittik üç usta baktı birincisi (takozlar,rotbaşları,Z rotları,salıncak vs... çok uzun bir liste 800 TL dedi Diğeri biraz daha az malzeme yazdı oda zrotları takozlar ve başka ne çıkarsa dedi...
Üçüncü ve son usta senin takozlardan geliyor değişelim dedi emin olmamaklar birlikte emin misin sadece takozlar diye ... evet dedi değiştim Ses seda yok tıkırtı tukurt kalmadı... siz başka ustaya da gösterin bence

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
13 yasinda opel aracimizda cukura dustum jant kirildi ama amortisor patlamadi:) hatta alt takima bile bisey olmadi. Kendi aracimda her turlu cukura bozuk yola girerim
1bc72a2a15de66bea849ee53e0876566.jpg

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fuatkaracan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
patlak amortisörde araba acayip derece esneme yapar. tampondan bastırdın mı çok rahat esner böyle kontrol edebilirsiniz.
benim ön amortisördende ses geliyordu patlak şikayeti ile gittik üç usta baktı birincisi (takozlar,rotbaşları,Z rotları,salıncak vs... çok uzun bir liste 800 TL dedi Diğeri biraz daha az malzeme yazdı oda zrotları takozlar ve başka ne çıkarsa dedi...
Üçüncü ve son usta senin takozlardan geliyor değişelim dedi emin olmamaklar birlikte emin misin sadece takozlar diye ... evet dedi değiştim Ses seda yok tıkırtı tukurt kalmadı... siz başka ustaya da gösterin bence

Dediginiz gibi baska bir ustaya daha gostereyim sanirim bazilarida cok incelemek istemiyor kissadan komple degisim diyor

Fuatkaracan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
13 yasinda opel aracimizda cukura dustum jant kirildi ama amortisor patlamadi:) hatta alt takima bile bisey olmadi. Kendi aracimda her turlu cukura bozuk yola girerim
1bc72a2a15de66bea849ee53e0876566.jpg

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende tam tersi nerde cukur yada hafif bozuk yol gorsem yavas ve dikkatli gecerim

Amortisor demek o kadar kolay da patlamıyor diger arkadaşın dedigi gibi baska bir ustaya gotureyim bakalim o ne diyecek

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amartisör takozlarından ses geliyor olabilir. Bu konuyla ilgili başlık açmıştım, takoza azıcık yağ sıkınca ses felan kalmamıştı.

Ama yinede değişecekseniz, önleri sachs arkaları monroe derim.

Fuatkaracan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amartisör takozlarından ses geliyor olabilir. Bu konuyla ilgili başlık açmıştım, takoza azıcık yağ sıkınca ses felan kalmamıştı.

Ama yinede değişecekseniz, önleri sachs arkaları monroe derim.
Sachs fiyat olarak uygun sanki ucuz etin yahnisi kotu olur diye düşünerek ben on ve arkayi monreo diye düşünmüşüm ama siz neden on tarafi sachs önerisinde bulundunuz teşekkürler

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sachs fiyat olarak uygun sanki ucuz etin yahnisi kotu olur diye düşünerek ben on ve arkayi monreo diye düşünmüşüm ama siz neden on tarafi sachs önerisinde bulundunuz teşekkürler

Sachs Alman malıdır, GM'ye de amartisör üretir bu nedenle tavsiye ettim. Arkaları da sach tavsiye ederdim ama piyasada arka sach amartisör bulmanız çok zor. ( Ki bence sizin problem amartisörlerden değil bence ) Fiyatının daha az olması sizi aldatmasın, fiyatlandırma piyasadaki talebe vb. göre yapılır. Örneğin Türkiye de en çok Castrol yağ bilinir, fiyatı da yüksektir. Oysa gelin Amerikaya Castrol ün doğru düzgün adı yok piyasada. Millet 25 dolarlık (75TL) lik yağlardan kullanıyor.