Corsa d ışıklandırma yorum bekliyom arkadaşlar

bsurel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turuncu gunduz farını nereden tedarik ettin acaba bende sakaryada yaşıyorum plaka 54 gorunce sormak ıstedım.

gokberk54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendinizi güzel kandırmışsınız tebrik ederim. Xenonun kalitesi nedir ya, göz alan ne kelvini ne markasıdır halojen ampul için tasarlanmış fara xenon koyuyorsunuz bütün yansıotıcıları o farın boyutuna göre tasarlanmıştır. 1 milim farkı olan ampul kırılmayı değiştreceğinden farın ayarı değişir. Siz bırakın milimi 1-1.5cm uzun ampul koyuyorsunuz tasarlandığından %300 fazla ışık koyuyorsunuz yansıtıcılar xenonun kesmek için ne kadar ayarlansada yetersiz kalıyor ama size yetmiyor sis farına da aynı şeyi takıyorsunuz çoğu forumda bu tip paylaşımlar banlanma nedeni oldu çünkü merceksiz far kullanımının göz aldığını sağır sulan bile duydu.

Kelvin ışığın rengidir göz alan ışığın şiddetidir bu arada. merceksiz 4300 kelvinde göz alır tek farkı yağmurda önünüzü görürsünüz

eline alip tek tek ölçtün heralde matematiksel hesaplarinida yapta tam olsun %300 nasil buldugunu mesela başkalarindan duyma kelimeler ile bana gelme kendin araştir kalite farkını sonra konus 49 tl de xenon var git al 800 tl yede var bunun aciklamasinida yap o zmn niye böyle mantıklı konus

gokberk54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turuncu gunduz farını nereden tedarik ettin acaba bende sakaryada yaşıyorum plaka 54 gorunce sormak ıstedım.

buradan tehmin edebilirsin
zirai aletler sanayi sit. 1260 sok. no:1 KÖKÇÜLER PLAZA
Adapazarı, Turkey
tel no : 0532 400 8154
tel no : 0507 950 0041

LeoGeo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasım;

Benim aracımda corsa d 12,

Farlar, ve sisler Xenon, Mercek olmadığı için karşıdan gelen 10 kişiden 9 'u uzunları yakıp üstüme üstüme küfür ede ede geliyor, ben şuanda Farlarımın içine mercek yaptırmayı planlıyorum, öyle 6 k göz almaz , 8 k göz alır vs vs tarzı birşey yok, farınızda mercek olmadığı zaman bu lanet olasıca ışıklar göz alıyor ne yaparsanız yapın.

Hele ki hem farları , hem sisleri yakarsanız, yayalar bile bu duruma itiraz ediyor,

Benim Alt üst Xenonlar Philips Photon, aydınlatmadan cok memnunum, fakat karşıdan gelenler ciddi rahatsız. Bilginiz olsun.

Istanbulda yaşıyorum, yoğun trafik!

montani

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dilerim trafikte karşı istikametteki şeritlerde karşılaşmayız. Çünkü, aracınızın bu hali ile, kaza yapma ihtimalimiz bir hayli yüksek. Mesajım için alınmayın ama bana göre, kesinlikle rahatsızlık verici bir uygulama olmuş. Eğer gerekli ekipmanlar yoksa (Mercek, otomatik seviye ayarı vs.) xenon far uygulaması kesinlikle yapılmamalı. Hele ki, siz bir de sislere de takmışsınız ki o da bambaşka bir durum.

Neyse sözün özü ben beğenmedim.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
kısalara mercek taktırın, sisleri de yakmadan gezin lütfen.

saltman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turuncu gündüz farları çok şık olmuş ama sisler orjinal renginde kalabilirmiş güle güle kullanın :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben xenonu bırak beyaz ampül taktıracaktım kısa farlara , servis bana 1 saat sürer dedi 2012 corsa için yok orasının burasının çıkması gerekiyormuş 2 tane ampüle ulaşabilmek için

Bende kalsın böyle iyi dedim , sarı sarı geziyoruz orjinal renginde

Yuh ... :(

gokberk54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben xenonu bırak beyaz ampül taktıracaktım kısa farlara , servis bana 1 saat sürer dedi 2012 corsa için yok orasının burasının çıkması gerekiyormuş 2 tane ampüle ulaşabilmek için

5 dk da takiliyor servisin işine gelmemiş :)

saltman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam sarı sarı gezmekte ne var yav daha doğal oluyor bence :)