Corsa D hakkında...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bu arada hepsinde gizli iki adet yol bilgisayarı var ve gizli bazı opsiyonlar var arkadaşlar.
örneğin:
km ekranında kontak açıkken km sıfırlama düğmesine 3 defa hızlı 4.de 20 saniye basılı tutarsanız km ekranı kapanıyor ve 20 farklı yol bilgisayarı ekranı açılıyor.o ufacık ekranda anlık tüketim kaç km gidebileceğiniz depoda kalan yakıt problem kodları motor ve su sıcaklığı bakıma ne kadar km kaldığı ve daha bir çok özelliğe ulaşabilirsiniz.sıfrlama düğmesine tek tek basarak bu verilere ulaşailirsiniz....
örneğin:
kontak açıkken settings tuşuna 10 saniye basılı tutup ardından iki adet saat ayarlama tuşunun altındakine(2.sine ) bastığınızda akü voltaı far voltajı yazılım tarihi araç üretim tarihi ve bunun gibi bazı özelliklere yine ikinci saat düğmesine basarak ulaşabilirsiniz.
örneğin:
kontak sadece takılıyken(çevrilmeyecek)sinyal ve silecek kolunu kendinize aynı anda çekip öylece 5 saniye çekili tutarsanız opsiyon özellikleri açılır kolları yukarı aşağı oynatarak menüde gezinebilir ve istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.size tavsiyem bütün off olan değerleri on yapın 1,2,3,4,5 olan rakam değişimini 2de tutun(2.vitesin basınç gücünü artırır) 10,20,30,40..diye 250ye kadar giden değeri de off'ta tutun.eğer bir değerde tutarsanız araç o hıza geldiğinde uyarı verir :) kaydetmek için tekrar çekili tutun ve 5 saniye bekliyin kaydetçektir :)
şu vites olayını anlamadım biraz açıklar mısın

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğim 1,2,3,4,5 rakamlarından 1i seçersen 1.vites hızlanmanın farkettiğini,2.yi seçersen 2.vites hızlanmanın değiştiğini anlayabilirsin kardeşim ;) ben genelde 2de tutuyorum.çünkü 1.vitesten 2.vitese geçtiğinde (özellikle yarışırken) direk farkı koyarsın ;) küçük bir örnek vereyimkardeşim 2gün önce renault symbol 1.5 dci(34 plaka çok fazla rastladığımız canavar gibi asılan intercity şirket arabalarından) ışıklarda arkamda kalkar kalkmaz sellektör yaptı sonra sinyal verip sol şeride atladı ben daha 1.vitesteyken.İş inada bindi ufaktan yarış başladı :) 2.vitese geçtiğimde(50km hızdayken) beni burun farkıyla geçmeye başlamıştı ki 90km hıza ulaştığımda 3.vitese alırken ben arayı açmıştım bile.zaten 150de ben 4e alırken adama dikizden acıyarak bakıyordum.sonra da boşa attım gerek kalmadı fazlasına :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Dediğim 1,2,3,4,5 rakamlarından 1i seçersen 1.vites hızlanmanın farkettiğini,2.yi seçersen 2.vites hızlanmanın değiştiğini anlayabilirsin kardeşim ;) ben genelde 2de tutuyorum.çünkü 1.vitesten 2.vitese geçtiğinde (özellikle yarışırken) direk farkı koyarsın ;) küçük bir örnek vereyimkardeşim 2gün önce renault symbol 1.5 dci(34 plaka çok fazla rastladığımız canavar gibi asılan intercity şirket arabalarından) ışıklarda arkamda kalkar kalkmaz sellektör yaptı sonra sinyal verip sol şeride atladı ben daha 1.vitesteyken.İş inada bindi ufaktan yarış başladı :) 2.vitese geçtiğimde(50km hızdayken) beni burun farkıyla geçmeye başlamıştı ki 90km hıza ulaştığımda 3.vitese alırken ben arayı açmıştım bile.zaten 150de ben 4e alırken adama dikizden acıyarak bakıyordum.sonra da boşa attım gerek kalmadı fazlasına :)

bunu ilk defa sende duydum otomatik düz fark ediyor mu:)

EgeErbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Forumda en yaşlısı benimki heralde :). 128 binde araba. Bende bir tek arka camların kulplu olmasından şikayetçiyim. Arkadaşımda 94 model corolla var. Onda bile arkalar otomatik.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Valla Forumda en yaşlısı benimki heralde :). 128 binde araba. Bende bir tek arka camların kulplu olmasından şikayetçiyim. Arkadaşımda 94 model corolla var. Onda bile arkalar otomatik.

hyundailerde bile var beğenmediğimiz corolla çok lüks kalıyor:D

av_mustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin yaptığı en güzel araçlardan birisi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

o dediğin şey p7dekiyse akustik ses seviyesi vitesle alakası yok :D

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok yok arkadaşım o değil p4 benim dediğim :) sende baya biliyosun çok güzel bir şey bu :) millete anlatıyorum okuldan arkadaşlara falan bu arabadan kullanananlara,şaşırıyolar hiç bir şey bilmiyorlar :)

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
opelin yaptığı en güzel araçlardan birisi

Kesinlikle doğru, zaten aldığı ödüllerde bunun kanıtı yılın otomobili, avrupada en çok satan otomobil, Euro Ncap güvenlik tescili, DEKRA nın yaptığı araştırmada yüzlerce otomobil içinde en az arıza oranına sahip araç ve onlarcası

Forumlarda Mercedes, BMV, Audi, Ferrari gibi markalarda bile ne sorunlarla karşılaşıyorlar bir bakarsanız insan hayrete düşüyor o yüzden bu aracın hakkını vermek lazım.

Şunu da unutmayalım bu araçlar avrupa standartlarında üretim aşamasından geçiyor ancak bizim ülkemizdeki yol ve çevre şartları malumunuz, yollara yol demeye bin şahit lazım şehir içinde bozuk bir yere denk gelmeden 1/2 (yarım km) şehirlerarası yollarda da bozukluğa rastlamadan 2 km yol gidemiyorsunuz.

Özellikle de bozuk yol şartları bu araçlara inanılmaz zararlar veriyor ve ömrünü önemli ölçüde kısaltıyor.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yok yok arkadaşım o değil p4 benim dediğim :) sende baya biliyosun çok güzel bir şey bu :) millete anlatıyorum okuldan arkadaşlara falan bu arabadan kullanananlara,şaşırıyolar hiç bir şey bilmiyorlar :)
ben de bilmiyorum mesela hiçbirşey;)
ne demektir vitesin basıncını artırmak? mesela 1 veya 2 yi değil de 5 i seçersek sonuç ne olacak?

Son düzenleme: