Corsa d geri vites kamerası

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Plaka ışığıyla bütün olan kamera mi 22 TL ye aldım. Şimdi aynayı alacam. Elektriğini tavan lambasından çeksem. Kaldırmaz mi acaba

kaldırır kaldırmasına fakat aynayı kullanamzsın. aynada sürekli elektrik olması gerekiyor. kameraya elektrik geldiğinde görüntü gelip çalışmış oluyor. sen tavan lambasına bağlayarak nasıl kullanmayı düşüğndün bilmiyorum ama her geri gidişte kapıyı açman yada bir şekilde tavan lambasını yakman gerekecek. saçma bir işlem olur. iç tirimleri sökmekten korkuyorsan kendin kablo tesisatını çek herşeyi hazırla sonra bir oto elektirkçide 15-20 tl verip sigorta kutusuna yada çakmaklığa bağlat olsun bitsin. her ayna ve her kameranın girişleri birbirine uymuyor haberin olsun. sipariş verirken dikkate al. bazı kameralarda rca kablolu oluyor bazılarında 3.5 mm kulaklık jakı gibi oluyor.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaldırır kaldırmasına fakat aynayı kullanamzsın. aynada sürekli elektrik olması gerekiyor. kameraya elektrik geldiğinde görüntü gelip çalışmış oluyor. sen tavan lambasına bağlayarak nasıl kullanmayı düşüğndün bilmiyorum ama her geri gidişte kapıyı açman yada bir şekilde tavan lambasını yakman gerekecek. saçma bir işlem olur. iç tirimleri sökmekten korkuyorsan kendin kablo tesisatını çek herşeyi hazırla sonra bir oto elektirkçide 15-20 tl verip sigorta kutusuna yada çakmaklığa bağlat olsun bitsin. her ayna ve her kameranın girişleri birbirine uymuyor haberin olsun. sipariş verirken dikkate al. bazı kameralarda rca kablolu oluyor bazılarında 3.5 mm kulaklık jakı gibi oluyor.

Tesekkür ederim tavsiyeleriniz için. Kamerayı aldım. Bugün de ekranı alırım muhtemelen. Tavan lambasina sürekli bir elektrik geliyor diye düşündüm. Çünkü elimizle. Düğmeye basınca. Yanıyor. Sadece can bus hata verir mi onu merak ettim.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün aldığım kamera elime ulaştı.Şimdi ekranın gelmesini bekliyorum.
Ekranın elektriğini iç aydınlatmadan alsam sizce sorun olur mu? yoksa çakmaklıktan alacam

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracıma geri görüş kameramı monte ettim
plaka ışığıyle birleşik olan kameralardan aldım.
kamera kablolarını aracın sol arka farını söküp ordan içeri aldım (başka bir yer varsa söylerseniz sevinirim)
aracın geri viter ışığının lamba kabloları MAVİ MOR artı ucu. Siyah olanda şaşe.
Elektirik bağlantılarını ordan kabloları soyarak yaptım.
dikiz aynası olan monitörlerden aldım.
kameradan monitöre giden av kablosunda elektirik kablosu da ekliydi. O kabloya geri vitesin elektiriğinden elektri verdim. güneşiliğin vidasını sökerek de ordan şaşesini verdim.
şimdi kullanıyorum soru sormak ya da yardım isteyen olursa yardımcı olabilirim

Amac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakında senden yardım talep edebilirim :)

Elektrik konularına biraz uzağım. Şasesini vermekten kasıt nedir. Çok fazla adı geçiyor. Elektrik bağlantısında artı artıya eksi eksiye olmuyor sanırım.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakında senden yardım talep edebilirim :)

Elektrik konularına biraz uzağım. Şasesini vermekten kasıt nedir. Çok fazla adı geçiyor. Elektrik bağlantısında artı artıya eksi eksiye olmuyor sanırım.

Eksi dediğimiz şey şase ile aynı şey. Artı dan elektrik gelir eksi den şase ye doğru çıkar. Seve seve yardım ederim hocam