Corsa D gaza basınca gelen su sesi sorunu

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar Merhaba . Aracim 1.3 dizel 2007 corsa D . Bu sabah aracima bindigimde ilk defa sabah -9 olduni gordum normalde -2 veya -3 olur . Herneyse ve ilk defa 3 4 marsdan sonra çalıştı. Heralde soguktan dedim. Ve 3 dakia falan araci isittim . Sonra kalkis yaparken gaza basinca kaputtan sanki Sürahinin icinde su calkalanir gibi ses geliyordu.kaputu actim hic bisey yok. Simdi yola ciktim 15 dk sonra ses kesildi. 2 ay once anifriz borusu degisti. 2 hafta oncede antifirz koydum. Sizce sorun ne olabilir bakımlarını 2 ay önce yaptırdım. 5-30 magnetec yağ var

Edit:
arkadaşlar şimdi açtım baktım motor kapağını birşey damlatıyor tam anlayamadım
http://i.hizliresim.com/dk27pX.jpg
http://i.hizliresim.com/5MkGJL.jpg
http://i.hizliresim.com/0mkGdB.jpg

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sistemde hava var onu tam atamamis
Su damlatiyor ise tahliyeden de atar

acaracar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı şey benim de başıma gelmişti. Bir yerden su kaçırıp su eksiltmisti sonrasında su az olduğundan dolaşım sırasında bahsettiğiniz sesi duyuyordum. Suyunu tamamladıktan sonra ses kesiliyor.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynı şey benim de başıma gelmişti. Bir yerden su kaçırıp su eksiltmisti sonrasında su az olduğundan dolaşım sırasında bahsettiğiniz sesi duyuyordum. Suyunu tamamladıktan sonra ses kesiliyor.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocam su kabında su var ama yarımın 3 cm altında. peki bu su akıtma nerden yapıyo olabilir sizce ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam su kabında su var ama yarımın 3 cm altında. peki bu su akıtma nerden yapıyo olabilir sizce ?

su kaçağını bulmadan havasını tam atamayabilir sistem. ayrıca su kapağında havalandırma basınç tahliye sistemi varsa kapağıda değiştirmekte fayda var

yenerlike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gece su kapağını açın ve aracın içine bırakın. Sabaha kadar araç düz eğimsiz zeminde beklesin kaloriferde sıcak tarafa doğru ayarlı olsun o sabaha kadar havayı tahliye eder.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. geçenlerde konu açmıştım aracım gaza basınca su sesi çıkartıyor. birde biyerden mazot kaçırıyor diye. mazotu ufak bir hortum kaçırıyordu onu değiştirdim sanayide o düzeldi. Ama bu sabah yine kaçırıyor damlata damlata. şöylede bir durum var sabahları ilk çalıştırmada yapıyor biraz yol gidiyorum (50-60 km ) kesiliyor kısa video çektim bakalım siz ne diyeceksiniz? birde soğuktan da damlatır dedi bir iki arkadaş doğrumudur acaba bu ? . ayrıca ustam '' yağın soğutma suyuna karışıyor . yağ soğutucusunun değişmesi lazım'' dedi acaba bunla bir ilgisi varmıdır? video: https://youtu.be/Df0gyNfvgck

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ustanın teşhisi doğru gibi ,ama kesin bir şey diyemem tam net göremedim
forumdaki arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek zevktir zahmet değil :) ben teşekkür ederim

Aracımın sorunları halloldu sizi bilgilendirmek istedim

1-Yağ soğutucu aldım GM marka 235 tlye + 200 tl işcilik+ 3 litre anitifriz aldım 35 TL + hazır açılmışken ısıtma bujilerinide değiştirdim 60 TL+ baktım soğutucu su deposu kapağı gidici birde ondan aldım 30 TL . yaklaşık olarak 2.5 saat sürdü
2-Basınç pompası söküldü bosch marka tamir kiti ile yapıldı kit 150 tl + 100 tl işcilik yaklaşık 1,5 saat sürdü

şuan aracımda sıkıntı yok şükür. ne su sesi ne su eksiltme ne su yağ karıştırma hepsi ortadan kalktı. umarım bu sorunları yaşayan arkadaşlara yardımcı olur .