Corsa D Cdti yakıt deposu kapasitesi

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kırmızı ışık yandıktan sonra depoyu pompa atana kadar fullettiğinizde (pompa attıktan sonra yakıt alınmaycak) kaç litre yakıt alıyorsunuz. Ben 43 litre aldım çok değilmi. Yani ışık yanınca 2 litre mi yakıt kalmış oluyor

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Depoda 5-5,5 lt kaldigin da isik yanar, 3,0-2,8 lt civarinda isik yanip sonmeye baslar.

43lt. normal, sadece filtre ve yakit hortumlarinda 5-6 lt. yakit var.

Bir kere dibine kadar bitirmeyi denedim, pompa atana kadar 47lt. aldi.

GOGOCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben ışık yandığı anda genellikle benzinliğe girerim . en fazla 10 km gitmişimdir bugüne kadar . Gırtlağa kadar mazot aldığımda 43-45 lt arası alıyor depo . Tabiki depo 45 lik ama depodan sonraki hortum vss birkaç litre de orası alıyor

Araç 2008 corsa d

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kırmızı ışık yandıktan sonra depoyu pompa atana kadar fullettiğinizde (pompa attıktan sonra yakıt alınmaycak) kaç litre yakıt alıyorsunuz. Ben 43 litre aldım çok değilmi. Yani ışık yanınca 2 litre mi yakıt kalmış oluyor

Eskiden beri hep lamba yandığı zaman 25-30km daha belki biraz daha gidilir derler. Benzin ve dizel arasında bu konuda illaki bir fark vardır fakat bu konuda en doğru bilgiyi gizli menüden öğrenebilirsiniz, orada anlık ve ortalama olarak depoda kaç litre yakıt kaldığı yazıyor :) Tabiki düz bir zeminde araç 5-10 saniye falan rölantide kalmalı.