Corsa d bcm

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Corsa dlerdeki bcmlerin hepsi bir birine uyar mı yani benzinli bcmyi alıp programlayıp diesele takabilir miyiz bu kobuda bilgisi olan var mı

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa dlerdeki bcmlerin hepsi bir birine uyar mı yani benzinli bcmyi alıp programlayıp diesele takabilir miyiz bu kobuda bilgisi olan var mı

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

evet bcmler birbirine uyar.Kopyalamanıza bile gerek yok içindeki hafıza yı diğerine geçirin işleminiz tamamdır.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
evet bcmler birbirine uyar.Kopyalamanıza bile gerek yok içindeki hafıza yı diğerine geçirin işleminiz tamamdır.

eyvallah abi şu yağmur sensrü için bcm değiştireceğim ona uğraşıyoruz resetli(ks kodlu yada opc) bir bcm bulamadım:)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
parçka kodunu bilmiyorum şasi donanımına bağlı olarak ks yada opc bcm lazım yani bcmde yawrate sensör yağmur sensörü far sensörü park pilot afl quickheat açık olması lazım

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
çorsa d için bütün bcm lerin uyduğundan emin miyiz?
hepsi birbirine uyuyorsa neden essantialara cruise control uygulanamıyor mesela?

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu gibi parçalarda evlendirilmiş veya evli değil ne anlama geliyor.. evli değil resetlenmiş mi oluyor? Reset olayı sanırım güvenlik kodunun kaldırılmış olması ama emin değilim.
kullanılmış olarak bir parça araştırıyorum güvenlik kodunu var ve bilmiyoruz diyelim bu evli anlamına mı geliyor. Ayrıca güvenlik kodu bilinmiyor olsada kırılabilir mi? masraflı bir işmi?

Satın almamda hangi özelliktekini almalıyım? Bu konuda yardımcı olurmusunuz? Saygılar.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
evlemiş olması araçtan söküldükten sonra başka araca takarsan çalışmaz evli değilse araçtan sökülürken resetlenmiş demek güvenlik kodu varsa sonradanda resetlenmesi gerek kırma işini bilemem fakat araç takma işi 80 tl civarı

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evlemiş olması araçtan söküldükten sonra başka araca takarsan çalışmaz evli değilse araçtan sökülürken resetlenmiş demek güvenlik kodu varsa sonradanda resetlenmesi gerek kırma işini bilemem fakat araç takma işi 80 tl civarı

o halde araçtan uygun şekilde ayrılmış yani boşanmış BCM bakmak gerek ayrıca resetlenmiş olması şifresi olmayacağı anlamına gelmiyor o zaman. hem boşanmış hemde şifresi varsa mutlaka onu da almamız gerek. Sonradan resetlenme olayı sorun olabilir peki parça resetlenmiş diyelim. güvenlik kodu da var. Bunu artık kendi aracımıza takıp resetleme yapıp kodu gireceğiz yani öylemi tam olarak? 2.resetten kasıt; bu işlemin takılacak olan 2.araçta mı yapılması değilmi? sökülen araçta 2. kere reset pek mantıklı gelmedi ama..emin olmadan da satıcılara bu şekilde sormak onlara komik gelebilir....

bu arada yukarıdaki sorunun cevabı benim öğrendiğim kadarı ile dizel için örnek buna uyan benzinliden çıkma BCM var ama işte bütün benzinlilerden çıkma uyarmı onu ben kesinleştiremedim ama sonuçta uyanlar var

Son düzenleme:

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ne yaptınız evlenmiş evlenmemiş dul :)
Birincisi evlenmiş boşanmış değil,eşleştirilmiş ve resetlenmiş olarak ayrılır.
Resetlenmiş için güvenlik kodu olmaz,adı üstünde resetlenmiş.kendi güvenlik kodunuzla programlayacaksınız.Resetlenmemiş ise yani eşleşmiş işe ya güvenlik kodu ile resetleyeceksiniz.Yada resetlenmiş dosya atacaksınız modülü söküp.
Diğeri de arkadaşınız madem tek tip var falan filan şeklindeki sorunun cevabı programlamada gizli.Sen programlarken neleri aktif edersen onlara göre çalışır.
Resetle tech2 ile doğru şekilde programla her şey olur.

Gecikme için kusura bakmayın yoğunluktan pek giremiyorum