Corsa D arka lastik sekmesi

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,

aracım corsa d 1.3 dizel 78000 kmde. yaklaşık 1 ay önce yazlık lastikleri taktım contı premıum contact5 . ilk başlarda hiçbir sorun yoktu ama daha sonra Yolda giderken arka sağ lastiğin sektiğini farkettim.Bu sekme 30 50 km hızlarda yapıyor ve sonrasında kayboluyor. Geçen hafta İstanbul - Ankara arası gittim geldim 180 190 km hızlara çıktım hiç bir sorun gözükmedi ama dur kalklarda belirgin bir şekilde hissediliyor. Sorun ne olabilir acil yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
merhaba,

aracım corsa d 1.3 dizel 78000 kmde. yaklaşık 1 ay önce yazlık lastikleri taktım contı premıum contact5 . ilk başlarda hiçbir sorun yoktu ama daha sonra Yolda giderken arka sağ lastiğin sektiğini farkettim.Bu sekme 30 50 km hızlarda yapıyor ve sonrasında kayboluyor. Geçen hafta İstanbul - Ankara arası gittim geldim 180 190 km hızlara çıktım hiç bir sorun gözükmedi ama dur kalklarda belirgin bir şekilde hissediliyor. Sorun ne olabilir acil yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler..

Önce bir balans ayarına baktırmanda fayda var. Bu lastik derdi insanın huzurunu bozar iyi bilirim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Lastikler yeni mi yoksa kullanılmış mı? Benzeri bir olay arkadaşımın başına geldi, çok sert kazık fren veya savrulma sonucu lastiğin tabanında fazla aşınma olmuş lastik değişince sorun ortadan kalktı, stepne ile zıplama yapan lastiği değiştirerek deneme yapılabilir.

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikler yeni mi yoksa kullanılmış mı? Benzeri bir olay arkadaşımın başına geldi, çok sert kazık fren veya savrulma sonucu lastiğin tabanında fazla aşınma olmuş lastik değişince sorun ortadan kalktı, stepne ile zıplama yapan lastiği değiştirerek deneme yapılabilir.

yazlık lastiklerim aracı aldığımdaki lastikler. ama her yıl aralık mayıs döneminde kış lastiği takarım. Lastiklerde bir sorun yok

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Son zamanlarda sert bir çukura girdinizmi ? Lastikte bir sorun görünmüyorsa ya aks-porya gurubuna baktırmakta fayda var.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çukura düşmek, kaldırıma çıkmak gibi hareketler bile lastiğin karkas yapısına zarar verebilir. O nedenle sekme yapan lastiği stepne veya ÖN tekerlerden birisi ile yer değiştirerek test etmekte fayda vardır.

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son zamanlarda sert bir çukura girdinizmi ? Lastikte bir sorun görünmüyorsa ya aks-porya gurubuna baktırmakta fayda var.

yaklasık 3 ay önce arka sol kapı eteklerinden lastikte dahil olmak üzere aracıma carptılar. Lastik hafif eğildi ve burç başları eğilmişti. Yetkili serviste hepsini değiştirdim. Ama bu sekme kazadan 45 50 gün sonra oldu. acaba bundan mı kaynaklı

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle lastiğin havasını kontrol edin bence aşırı fazla hava basılmış olabilir. Halen sekme devame diyorsa yeni de aldıysanız aldıgınız bayiye götürün değiştirin.Balansı kacmış olsa titreme yapar sekme lastikdeki yamuklukdan yapabilir.