Corsa D anfi montajı ve seçtiğim midler hakkında

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Oktay bey merhaba benimde size bir sorum olacak bolum sorumlusu olarak fikirinizu almak istiyorum corsa d aracimin sol tweeter hoparlörndn ses gelmiyordu ustaya gotrdum soğuk lehim arizasi olmuş twweter saglam diyip soketi kesip kabloya direk lehimledi. Aradan 3 ay sonra gene ses kesildi baska sehirde oldugumdan baska ustaya gosterdim twweter bozulmus olabilir dedi hurdaliktan aynisini alip lehimledi. 2 gun sonra cazirti yapip gene sesi kesildi. Bir türlü yapılamıyor iki tweeter denedik ikiside ayni sonuc verdi bunun sebebi nedir ? Usta yanlış lehim mi yapıyor yoksa soketi bulup takmak mi lazım
soket elinizdeyse tekrar aynı boyutta bir Tweeter alıp bağlamak iyi olur. Sarsıntı nedeniyle lehim her zaman atabiliyor. Soket daha sağlıklı.

uykucu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amfi vs kullanmayacaksan zaten güç de değişmeyecek. bu durumda kapı içi yalıtıma gerek yok. yalıtım malzemesi, kapılar bagaj kapağı vs 300-400 tl tutuyor.(dynamat)

model önerisi kolay ancak bütçeni bilmek gerek.
daha önce birçok arkadaşa önerdiğimiz gibi sony veya Pioneer in 3 yollu coaxial hoparlör modelleri iyi sonuç verir.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Sony ve Pioneer modelleri bir inceleyeyim. Fiyat performansı iyi olduğu sürece takımına 200tl ye kadar verebilirim.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soket elinizdeyse tekrar aynı boyutta bir Tweeter alıp bağlamak iyi olur. Sarsıntı nedeniyle lehim her zaman atabiliyor. Soket daha sağlıklı.

Soketi kesip atmisti önceki . Lehim atack kdr sarsti olur mu ki son yaptgnda hafif silikonda yapmisti aynı tweetrdn takmistik zaten. En son teyp çıkışı bozuk olabilir dedi ama pek ihtimal veremedim çünkü Arac tamamen orjinal ve cok kullanılmamış

uykucu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 kapılı araçlarda arka hoparlörü takmak için gereken işçilik fazla olduğundan ve o kadar söküm işleminin yapılması içime sinmediğinden aldığım hoparlörü iade ettim.