corsa d 90 hp titreme sallantı sorunu ve siyah duman

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, araç 2007 corsa d dizel z13dth 90 hp 6 ileri, 140binde, volan debriyaj seti, triger seti yeni yapıldı, enjektör memeleri değişti ve ayar yapıldı (10bin km önce, geçmeyince yine söktürdüm değerler normal ve temiz çıktı), kızdırma bujileri değişti, periyodik bakım yeni yapıldı...

bu yukarıda saydıklarımdan önce de var olan sabahları ilk çalıştırmada anormal sayılacak bir titreme ve sallantı mevcut, bir iki gaz verince geçiyor... (motor ve şanzıman kulakları sağlam)

ve yine sabahları ilk çalıştırmada 15 saniye gibi bi süre boyunca siyah duman atıyor...

normal midir yoksa yapabileceğim bir şey var mıdır acep...

Son düzenleme:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, araç 2007 corsa d z13dth 90 hp 6 ileri, 140binde, volan debriyaj seti, triger seti yeni yapıldı, enjektör memeleri değişti ve ayar yapıldı (10bin km önce, geçmeyince yine söktürdüm değerler normal ve temiz çıktı enjektörler), kızdırma bujileri değişti, periyodik bakım yeni yapıldı...

bu yukarıda saydıklarımdan önce de var olan sabahları ilk çalıştırmada anormal sayılacak bir titreme ve sallantı mevcut, bir iki gaz verince geçiyor... (motor ve şanzıma kulakları sağlam)

ve yine sabahları ilk çalıştırmada 15 saniye gibi bi süre boyunca siyah duman atıyor...

normal midir yoksa yapabileceğim bir şey var mıdır acep...

Yakıt filtresi değişimi oldu mu? Ayrıca yakıt aldığınız yeri değiştirin yakıta su olabilir.

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yakıt filtresi değişimi oldu mu? Ayrıca yakıt aldığınız yeri değiştirin yakıta su olabilir.

yakıt filtresi de değişti bu periodik bakımda, yakıtı farklı yerlerden fakat aynı marka kullanıyorum (shell)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt filtresi de değişti bu periodik bakımda, yakıtı farklı yerlerden fakat aynı marka kullanıyorum (shell)
Nerdeyse tüm seçenekler yapılmış başka arkdslarinda fikri olabilir. Shell iyidir sıkıntı ondan olacağını sanmam. Aracin belli zamanlarda dpf temizliği yaptığını duymuştum dizellerde devir düzensizliği titreme gibi durum yaratıyor diyordu kullanıcılar. Sizde aracınızı dpf için arada devirli kullanın belkide durum bu.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
shell için çok iyi diye diye göklere çıkardık ama ben shell asla almam. opet total bp petrol ofisi ürünlerini karıştırıp depo doldururum.

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
shell için çok iyi diye diye göklere çıkardık ama ben shell asla almam. opet total bp petrol ofisi ürünlerini karıştırıp depo doldururum.

biraz daha fazla km yaptığını farketmiştim aracı ilk aldığımda 3 sene önce (hala öyle midir bilemiyorum), bir de puan falan :)

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
inanın fazla km yaptığı falan yok. evet araç çok canlanıyor shell nitro power alınca. şaha kalkıyor resmen. ama içindeki yüksek solvent oranı nedeniyle motoru beslemeden performans veriyor. böylece de arızalara sebebiyet veriyor.

benim naçizane görüşüm böyle. elbette ki daha iyisini bilen arkadaşlar vardır aramızda.

puan vb gibi durumlara da benim aklım yetmez. hayatımda kredi kartım hiç olmadı. kredi çekmedim. bankayı bilmem. eğer elimde param varsa alırım. yoksa yetinirim o kadar. çok şükür halime.