CORSA D 1.4 LPG kararı sizlerle beraber verelim.

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba forum üyeleri corsa d 1.4 aracıma aslında çokda fazla binmememe rağmen yaz ayında binebilirim düşüncesi ile lpg ye geçiş yapsam mı soru işareti yanmaya başladı aklımda. ama ne takılacak lpg sistemi markaları hakkında nede fiyat ortalamaları hakkında hiç bilgi sahibi değilim. sıkıntı yaşama ihtimalim yada taktırma kararı alırsam taktırılma esnasında bana dikkat etmem gereken dip notlar hakkında bilgi verirmisiniz. forumda lpg ile ilgili çok başlık var ama okuyunca kararsızlık iyice artıyo. yeni bi muhabbetle bu kararsızlık çözüm bulur gibi geliyor bana. ilginize teşekkür ederim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle adam akıllı usta. gidin montaj yaptıkları bir aracı inceleyin. montaj sonrası test esnasında sizde o araca bakın herhangi bir anormallik varmı. baştan savma iş yapan bir yere denk gelirseniz yanarsınız...

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aydında ikamet eden forum üyeleri sanayimizde eli öpülecek lpg işi yapan usta varmı?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:20 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:29 ----------

yılda kaç bin km yapanların lpg de kar elde edeceği kesindir. böyle bi hesap varmı abilerim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Koy benzini aç aracın sol canımı salla kolunu dışarı tadınla tuzunla bin gitsin...

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Koy benzini aç aracın sol canımı salla kolunu dışarı tadınla tuzunla bin gitsin...

Katılıyorum gerek yok lpg aksiyonuna. Ayağınızın ayarını bildikten sonra çok yakmaz o arac diye düşünüyorum

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forum Ustamız Aydın'dan kendilerinden işinin ehli LPG dönüşüm Ustası hakkında bilgi alabilirsiniz.

EGE OPEL ÖZEL SERVİSİ
UZMAN TEKNİSYEN
www.egeopel.com

0542 516 74 01

LÜTFEN ÇÖZÜLEMEYEN ARIZALAR İÇİN ARAYIN

TANSU GÜRLER /// AYDIN --- TÜRKİYE

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sakin kullanimda zaten yakit tuketimi gayet iyi aracin. Benzinli kullanin derim.

Tapatalk.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinde iyi olan tüketim lpg'de daha iyi olmaz mı :D
fazladan yakıta para vermenin mantığı yok bence...

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katılıyorum gerek yok lpg aksiyonuna. Ayağınızın ayarını bildikten sonra çok yakmaz o arac diye düşünüyorum

ya abi kesinlikle katılıyorum sizede su aracı az yaktırarak kullanma olayını bı turlu beceremıyorum. neden? shıft tusuna uymaya çalışıyorum. anlık tüketim sürekli tavan yapıo. kendı stılım zaten hesaplı yakıt tüketimiyle hasım :) 4000 devirden önce kendı iş için kullandığım aracımda vıtes degıstırmıyom. cimri bi yakıt tüketimi için devir saatile vitesler arasındaki bagıntı ne?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:38 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:14 ----------

Forum Ustamız Aydın'dan kendilerinden işinin ehli LPG dönüşüm Ustası hakkında bilgi alabilirsiniz.

EGE OPEL ÖZEL SERVİSİ
UZMAN TEKNİSYEN
www.egeopel.com

0542 516 74 01

LÜTFEN ÇÖZÜLEMEYEN ARIZALAR İÇİN ARAYIN

TANSU GÜRLER /// AYDIN --- TÜRKİYE

murat abi numara aydında ki ustaya ait bi numara demi yalnıs anlamdım dimi

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
ya abi kesinlikle katılıyorum sizede su aracı az yaktırarak kullanma olayını bı turlu beceremıyorum. neden? shıft tusuna uymaya çalışıyorum. anlık tüketim sürekli tavan yapıo. kendı stılım zaten hesaplı yakıt tüketimiyle hasım :) 4000 devirden önce kendı iş için kullandığım aracımda vıtes degıstırmıyom. cimri bi yakıt tüketimi için devir saatile vitesler arasındaki bagıntı ne?

Gerekli viteste gerekli devirde kullanmak önemli. Ani hızlanmalar gereksiz yere gazlamak ve yüksek devirlerde kullanmak arttırır tüketimi. Örnek veriyim 2009 comboda ben 400 km yolu 100 tl ile gidip geliyorum babam 90 tl den çok yaktırmaz aynı yolda. Ben rampada filan agresif kullanırım 90 90 çıkarım, babam sakin sakin yüklenmeden 85 85 çıkar