Corsa C'ye uyumlu cam ile sonradan orj. yağmur sensörü takabilir miyim?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;

Perşembe günü ön camım değişecek, eğer stokta bulabilirsek yağmur sensörü uyumlu cam takılacak. Doraglass marka. Orj. sensörü de ebayde buldum.

Şimdi sorum şu ben uyumlu cam takılırsa orj. sensörü araca bağlayabilir miyim? Forumda bu konuda pek çok başlık açılmış fakat hepsi sonuçsuz kalmış.

Diyagramdan okuduğum kadarıyla sensörün 1. ve 3. ayakları aynı kablo üzerinden 5a sigortayla +12v beslenecek. 2. ayak sileceğin 1. kademe rölesinin 2. ayağına paralel bağlancak. 4. ayak şase. 7. ve 8. ayaklarda BCM'de ki gerekli yerlere bağlanacak fakat bunları yapınca ve BCMe tanıtınca çalışır mı?

Birde sensörü cama takarken herhangi bir sıvı sürülüyor mu araya?

Teşekkürler

attachment.php

Ekli dosyalar

• Ön silecek şeması ve bilgisi.jpg
    Ön silecek şeması ve bilgisi.jpg
    79.7 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleme:

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
konunun takipçisiyim. cevapları 4 gözle bekliyorum :rakir:

ayrıca k69a'nın 2 numarasından paralel alınıp x14'ün 29 numaralı ucuna girilecek. buraya kadar iyi ama hangi noktasından çıkılıp yağmur sensörünün 2 numarasına girilecek?

arabam full'e doğru gidiyor. bunu da yaparsam lastik basınç sensörü hariç herşey olacak :D :cool:

Son düzenleme:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam sensörsüz geldiği için projeden vazgeçmek zorunda kaldım maalesef..

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki bu sensorluye uyumlu olan cam, Cosmoların ön camımı, şu orjinalinden güneş yansıtmalı, panaromik olması lazım adı?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kadarını bilmiyorum camın üzerinde siyah bir kare var sensörün takılması için orj. camın üzerinde sensörün takılması için adaptör var sanırım ama yerli camlarda yok orj camdakini söküp yapıştırıyorlar o adaptörüde bulması eper zor bir tek bunu biliyorum çünkü servis ayrı satmıyor.

$T2eC16FHJIYE9qUcNSt1BRU3S08jGg~~60_12.JPG

$T2eC16RHJHoE9n3Ke9f-BQ4I3J(Mkg~~60_58.JPG

Son düzenleme:

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sensor için değilde o camın dıştan rengi ve güneşi yansıtıyor olması çok güzel.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birşey soracagım. benim aracımda yagmur sensörü var ancak ne işe yaradını hala çözebilmiş degilim.. yagmur yağdıgını otomatik olarak calısması gerekmiyormu ?

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birşey soracagım. benim aracımda yagmur sensörü var ancak ne işe yaradını hala çözebilmiş degilim.. yagmur yağdıgını otomatik olarak calısması gerekmiyormu ?
evet ama silecek kolunun sensörle çalışma kademesinde olması gerekiyor, yani ilk kademede, yani noktalı çizgi kademesinde

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ama silecek kolunun sensörle çalışma kademesinde olması gerekiyor, yani ilk kademede, yani noktalı çizgi kademesinde

nasl yani biraz daha acıklayabilirmisiniz? simdi kol zaten bi kademede durmuyor ittirdigmizde sabit kalmıyor eski haline dönüyor bu sinyal kolunda oldugu gibi.. yukarı yada asagı bir hamledemi bulunmam gerekiyor?

ben her yagmur yagdıgında bir kademe ittiriyorum o kendi ayarlıyor sanırım. ancak madem sensör var neden yagmur yada cama su geldiginde otomatik calısmıyor