corsa c termometre sorunu

prenssavvase

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2001 model(C) corsamın bilgi ekranındaki termometre artık hep - değerler gösteriyor. -27.5, -17 gibi bazen de --.- felan çıkıyor acaba sorun nedir? Tamiri pahalı mıdır?

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensör bozuk ve mutlaka değişmesi gerekli. size saçma gelecek ama aracınızın yakıt tüketimini ve ilk çalışmasını dahi etkiler. sıcaklık sensörü sadece size bilgi vermekle kalmıyor Araç ECU'suna da bilgi veriyor.

Arkadaşlar 2001 model(C) corsamın bilgi ekranındaki termometre artık hep - değerler gösteriyor. -27.5, -17 gibi bazen de --.- felan çıkıyor acaba sorun nedir? Tamiri pahalı mıdır?

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyat bilmiyorum, pahalı olacağını da sanmıyorum.

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Geçen sene kendi aracım için sorduğumda yanlış hatırlamıyorsam 25 YTL demişlerdi...

Muhtemelen aynı termometre kullanılıyordur...

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensör bozuk ve mutlaka değişmesi gerekli. size saçma gelecek ama aracınızın yakıt tüketimini ve ilk çalışmasını dahi etkiler. sıcaklık sensörü sadece size bilgi vermekle kalmıyor Araç ECU'suna da bilgi veriyor.
Eminmisiniz Boyle Bir Olayın Varlıgına Çunku Ben 4-5 Aydır Fişi Çekik Geziyorum.KAza Yapınca Tamponu sokmuşlardi baglamamışlar.Benimki Corsa C 1,7dti

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eminim. Hatta DTC (araçtaki hata kayıtları) 'lerde motor'la ilgili bir problemde bu Sensörün kontrolünü istiyor. Eğer kablonuz bağlı değilse araç hep bu sensör için referans bir değer alır. mesela 10 derece gibi

Eminmisiniz Boyle Bir Olayın Varlıgına Çunku Ben 4-5 Aydır Fişi Çekik Geziyorum.KAza Yapınca Tamponu sokmuşlardi baglamamışlar.Benimki Corsa C 1,7dti

prenssavvase

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sorun sensörden değilmiş birkaç sensör denedik(belki yeni aldığımda bozuktur diye) ama bir değişiklik olmadı. Sanırım tesisatta bir problem var ona da baktırınca yazarım buraya. Bu arada sensör 15 ytl imiş.