corsa c mazot deposu motoru arızası

harkadas67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2006 model 1.3 cdti enjoy easytronic var. 2 gün önce akşam evin önündeki rampaya park ettim.Sabah işe giderken marşa bastım çalışmadı.tekrar tekrar derken akü bitti.neyse dolmuşla işe gittim ustamı aradım.depodaki yakıt seviyesini sordu.çeyrek depo mazotum vardı 10 litre daha mazot koymamı söyledi.koydum yine çalışmadı..sonra çekiciyle özel servise gittim.ustam inceledi deponun üzerindeki kablolara elektrik gelmediğini söyledi.akünün artı kutubundan şamandıranın üzerindeki 4 kablodan kırmızı olana elektrik verdi mazot basmaya başladı motor.marşa bastım ve araba çalıştı.ustam rolenin takılı kaldığını söyledi.röleyi değiştim.bu sabah yine çalışmadı.bende ustanın yaptığının aynısını yaptım şamandıranın üzerindeki kırmızı kabloya elektrik verdim ve araba çalıştı.sormak istediğim bu arabanın sorunu nedir.eksiği ne role sağlam,elektrik verip tetikledikten sonra stop edip tekrar çalıştırabiliyorum.soğuyunca yine çalışmıyor.yardımcı olabilecek biri var mı...teşekkürler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Araç çalışmıyorken, Role çıkışında akım var mı? Bunu bilirsek pompa yada tesisat,beyin üzerine yoğunlaşılabilinir. Büyük ihtimal pompa sorunu gibi duruyor. Tekrar çalışmadığında akım vermek yerine, o kısıma tornavida ile tıklayıp, marş vermeye çalışın. Yapamazsanız, aracın burnu yukarı değilde aşağı doğru şekilde bırakın. Ertesi gün sorunsuz çalışırsa, pompa yeterli basıncı sağlayamıyordur.

harkadas67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektrikçi ustam rölenin çıkışına baktı araç çalışmıyorken akım vardı.hatta roleyi değiştiriyorum ama eski rolende çalışıyor dedi.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kontak açıkken akım olması gerek. Dediğim gibi aracı ters bırakın veya çalışmazsa akım vermek yerine depoya tıklayın birşey ile, çalışırsa pompadandır :)

harkadas67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin şüpheniz şamandıranın üzerindeki mazot pompasında değil mi.işte bizdeki sorun da o orayı kontağı açıp kontrol ettik ordaki kablolara elektrik gelmiyor.direk elektrik verince çalışıyor daha sonra motor soğumazsa sorun olmuyor.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Tis ile şemaları çıkartıp, kontrol etmek gerekir o zaman. Usta yerine iyi bir özel servis bunu yapabilir.

harkadas67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tis dediğin nedir ustam.benim pek bi bilgim yok.birde ben bu arabanın sigorta tablosunun şemasını nereden bulabilirim.

Siyah Lale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun arkadaşlar. Pompa sandım pompa arka koltuğun altında. Söktüm yakıt pompası 1 galon suyu sorunsuz aktardı. Takılmıştır sandım. Pompayı bağladım kontağı açtım tık yok. Marşa bastım. Po paya elektirik gelmiyor. O kırmızı kabloya gelen sigorta ya da role nerede. Panodaki tüm sigortalar sağlam. Bir akman sitesi sürücü koltuğu tarafında 1 role resmi yayınlamış. Yoksa pompa rolesi veya sigortası baika yerde mi?