Corsa C Lastik Seçimi Ve Değişimi

çağrı60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim anlamadığım yabancı ülkelerde adamlar 1.2 lere 16 17 lik jant takıyorlar
burada niye olmuyor hemde orjinal jantlar hafaif alaşımlı

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç açma abi konuyu zarar gören fazlaca oldu bu konudan boşver 1.2 deyince millet neler söylüyor bir bilsen motosiklet motorumu olmadı bisiklet motorumu boşver kime ne anlatıcaksın

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D bakma güldüğüme zoruma gidiyor aslında :sorry::cry: buna şükür bunu bulamayanlarda var en azından yıllık vergi zamanı gelince bütün herşey unutuluyor değil mi ama

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta 195/50/15 jant+lastik vardı hiç de şikayetçi değilim.Yol tutuşu mükemmel oldu, araçtan daha fazla keyif aldıyorum resmen.Yakıtı bir miktar artmış olabilir ona sözüm yok ancak verdiği keyifi yanında tartışılmaz bile...Bakma şimdi kış lastiklerine geçtim ama yaz gelse de jant-lastiğime geri dönsem diye bakıyorum.Çekişten yana hiçbir endişeniz olmasın.Arkadaşlar bu kadar değil basit değil yahu, bu araçlara bu motorlar uzun testler ve araştırmalar sonucu takılıyor. 2 inch büyük lastik taktım diye motor bayılacak araba yürümeyecekse 5 kişi binice yerinden kalkmaması lazım varmı öyle bişey ya...Akıl var mantık var, 80 hp motor var arabada, önceki yıllarda (reno,pejo) 1.6 motordan 90 hp üreten motorlarla piyasadaydı, teknoloji gelişiyor , ileriki yıllarda 1.6-1.8 araçlar belkide üretilmeyecek.Hem tüketim hemd emisyon değerleri nedeniyle AB de sürekli küçük motorlara yönelim var.Bak avrupa caddelerine 0.8 -1.200 cc arası motor hacminde arabalarla dolu...biz hala 1.2 ye buyuk jant taksak bayılır mı yı konusuyoruz