Corsa C için ses sistemi önerileriniz...

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar Corsa C için orta yollu çok değil ama temiz ses almayı düşündüğüm bir sistem kurmayı düşünüyorum. Hatta bazı siparişleride sanırım geçicem. Sizlerinde fikirlerini almak istiyorum...

Teyp : http://www.sahibinden.com/ilan/yede...x-gt590ui-cd-mp3-usb-oto-teyp-97839246/detay/

Ön Kolonlar : http://www.electroworld.com.tr/p/sony-xs-f1737se-oto-hoparloru/

Arkalara : http://www.electroworld.com.tr/p/sony-xs-f1337se-oto-hoparloru/

Bass ve amfi olarak sadece elimde sierra 100.2 bass amfisi var. Ayrıca elimde slim bass kabini ve 30 cmlik subwoofer mevcut amfiye sadece sub'ı takmayı diğerlerini teypten çıkış almayı düşünüyorum. Bu arada tweeterlara dokunmadım.

Siz ne düşünürsünüz arkadaşlar??? Sizce çok değil ama temiz orta halli bir ses alabilirmiyim? Teşekkürler...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kolonlarla pek verim alamazsınız...
2 takım mid-tiz kullanırsınız,bass istiyorsanızda elinizdekini takın olsun bitsin...
teyp te tercihini başka birşey kullanırsanız daha iyi olur...
mesela clarion veya pioneer in çin malları bile radyoda ve menü aynı zamanda ekolayzır da daha tatmin edici sonuç verir...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
orta halli olmaz ancak giriş seviyesi ve dinlenenbilir bir sistem olabilir.
maliyetlere bakarsak 2 çift 3 yollu coax hoparlörleri sony ana ünite ile beslersin.
eldeki sub ve bas amfisini de kullan.
kulak alıştıkça ve bütçe sağlandıkça zaten sistemi geliştirmek isteyeceksin:)

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orta halli olmaz ancak giriş seviyesi ve dinlenenbilir bir sistem olabilir.
maliyetlere bakarsak 2 çift 3 yollu coax hoparlörleri sony ana ünite ile beslersin.
eldeki sub ve bas amfisini de kullan.
kulak alıştıkça ve bütçe sağlandıkça zaten sistemi geliştirmek isteyeceksin:)

Neticede elimdeki opelin orjinal teybinden daha iyi bir ses alırım diye düşünüyorum. Arabayı komple boyaya sokacağım yoksa o parayı ses sistemine tatlı tatlı harcardım...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüh be yaa..daha geçenlerde bir bakasım geldi öyle bir göz gezdirdim bir pioneer avh 2450 nin 2.eli vardı istanbulda bir ses müzikçide 350 tl idi...istanbul içine montaj da var diyordu...belki istanbulda olsam ben takabilirdim..sıfırınında ilanı vereyim
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...ioneer-avh-1450dvd-yeni-model-115156773/detay

bende sony kullanıyorum memnun sayılmam radyoda hatta arızalı radyo..uzunyolda cd.ye mahkumiyet :)kötü değil ama pioneer a alışmışlıktan olsa gerek birazda
067.jpg

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüh be yaa..daha geçenlerde bir bakasım geldi öyle bir göz gezdirdim bir pioneer avh 2450 nin 2.eli vardı istanbulda bir ses müzikçide 350 tl idi...istanbul içine montaj da var diyordu...belki istanbulda olsam ben takabilirdim..sıfırınında ilanı vereyim
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...ioneer-avh-1450dvd-yeni-model-115156773/detay

bende sony kullanıyorum memnun sayılmam radyoda hatta arızalı radyo..uzunyolda cd.ye mahkumiyet :)kötü değil ama pioneer a alışmışlıktan olsa gerek birazda
067.jpg

Benimde eski aracımda önlerde mid tiz sony bu ilanını verdiğim sony teyp ve arkalarda sony hoparlör vardı. Kısacası eski arabamı aldığım arkadaş sony xploddan kurmuş sistemi bende üstüne bas amfisi ve slim bas koymuştum. Ses başarılıydı.. Sony teypten hiç problem yaşamadım ama pioneeer'ın bazı serileri için çin üretimi diyorlar. O nada yanaşmaya çekiniyorum açıkçası...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa akustiğe müsait bir araba fakat ara ara sesini açası gelir insanın yolda felan filan...
hiç olmadı 2 takım mid tiz hak eder araba...kapı içine basit bir izolasyon,tweeter larıda ayna kapaklarının arkasındaki orjinal yere koyunca çok temiz çalar...
slim bass ta var diyorsunuz,bence temiz müzik için component kesinlikle lazım..
mesela kolonlarınız 100 tl;o paralara componentler bile var...sony araç elektroniğinde biraz isim satıyor :)

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı araçta sony teyple aynı 3 yollu hoperlör sistemini kullanıyorum tek farkı JVC marka bendeki hoperlörler. 4x50 çıkışı olduğuna bakmayın 4ohmda 4x22watt RMSi var teyplerin ben 4x60RMSlik bir JVC anfiyle besleme gereği duydum.

Orj. tweeterlarıda devre dışı bırakınca bass haricinde mid ve tizler son derece tatminkar bass için aktif sub siparişi verdim bekliyorum.

Bu arada arka hoperlörler için adaptör lazım ama bulunmuyor düzgün montaj edilmeyince zamanla ses yapıyor maalesef.

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa akustiğe müsait bir araba fakat ara ara sesini açası gelir insanın yolda felan filan...
hiç olmadı 2 takım mid tiz hak eder araba...kapı içine basit bir izolasyon,tweeter larıda ayna kapaklarının arkasındaki orjinal yere koyunca çok temiz çalar...
slim bass ta var diyorsunuz,bence temiz müzik için component kesinlikle lazım..
mesela kolonlarınız 100 tl;o paralara componentler bile var...sony araç elektroniğinde biraz isim satıyor :)

Aslında başından sonuna haklısınız, eğri oturalım doğru konuşalım. Bende ilk işe componentlerle başlamak istedim. Hatta önlere ve arkalara alpine component takımı az daha alıyordum. Sonra baktımki bunlar ve bass için en az 5 kanallı amfi gerekecek... Haydi bakalım elimizdeki slim bass ta sessiz kalır bu sisteme dedikmi baştan birde bass kabini derken iş gidiyorda gidiyor :) Şimdi bu kadar şeyin hayalini kurup sonra 2 takım koaksiyel arkadayda bi bas amfisi ve bi slim bass düşününcede çöktüm kaldım :)

Tecrübeleriniz ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sanırım maddi olanaklardan dolayı componentler biraz bekleyecekler... Ben koaksiyellerle temiz ses alayım da şimdilik. Çok ses artık paramız olunca :)

CORSA-C-UK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.vatanbilgisayar.com/Oto%20Ses%20Sistemleri/roadstar-rdh620c-rdh620c--17cm-2-yollu-component-hoparlor-(bas-tiz),-360-w/productdetails.aspx?I_ID=55128

hıc pahlı markalara gırmeye gerek yok bıd tız de ınan dandık dıye duşunme ben kapılarımdakı kıcker lerı sokup attım bunları taktım kapılarda ıdeal olculer corsa c bırebır anfı bass secımıne karışmam ben şahsen anfım rockford fosgate ama bass jbl pro 1400 38 cm ama bass dayanmıyor katıl anfıı katılll :D