Corsa C Dış Sıcaklık sensörü

corsafacan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar Corsa C Dış Sıcaklık sensörü tam olarak nerede? yenı tampon takıldıktan sonda --:- dıye gostermeye basladı fişi cıkmıstır dendı, tampon sokulmeden sensör fişini takabılırmıyım?

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamponun ortasındaki ızgaranın arkasında bi sensör tarzı bişey var. Zaten tampona gelen tek elektrikli aksam o. Muhtemelen odur. Yakın zamanda muebbet tampon söktü o daha iyi bilgi verecektir size. Aracınızın altına girebileceğiniz sanayideki egsozculardaki gibi bi yerde takabilirsiniz sanırım.

corsafacan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm anladım cok tesekur ederım =)

bırde bu airbagin fişi çıkık onun yerı nerede bılen varmı? :D

sanırım TEch2 gırısının orada bıyerde ama tam bulamadım.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön tamponda sağdamı soldamı tam hatırlamıyorum ama arabanın altına yatınca gözüküyor siyah top gibi bir parça genede bozuluyorlar ya da kabloları kopuyor...

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
arabanın altına yatmaya ne gerek var kaputu açın tamponun orta kısmına bakın senserü göreceksiniz zaten
bu arada tamponu söktünüz galiba

corsafacan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm evet yukardan olabılıyorsa cok guzel aksam bakıyım olmazsa, evet aracta eskı tampon vardı yenı kasa tamponu takıldı, bende cuma gunu aldım zaten yenı arabayı =)

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yukardan nasıl olacak bilmiyorum çünkü alt ızgaranın sağ tarafındadır bu sensör ve tırnaklı bi şekilde tuturma yeri vardır yani direk çekerek alamazsınız tırnaklara takılıdır yani şayet denemedim ama önden iterek tırnaklardan kurtarıp çekilebilir bir deneyin siterseniz...

Edit: Takma olayı ise alttan elinizi alt ızgaraya sokarak yapablrsnz denemedm ne derece olur ama tampon sökmedende olur veyahut çukura girecek araç orda takılcak 2 saniyede..

Son düzenleme:

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Basiretsiz Ustanin isi...

Tampon degisirken dis isi sensoru neden yerine monte edilmemis ki?.

Bir yeri yaparken baska yeri bozmak..
Basiretsiz usta isi bu kadar oluyor demekki..

aliergun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hobbyrc.com
sensore ustten ulaşılmıyor.

Arabayı karşınıza aldığınızda makyajlılarda orta ızgaranın solunda duruyor. zaten ızgaraya dikkatli bakınca yuvarlak olarak gorebiliyorsunuz.

eğerki sensor yerindeyse kablosu yine arabanın karşısından bakınca sol farın altında gibi kalıyor. Soket var. muhtemelen o takılmamıştır.

arabayı lifte yada krikoya kaldırırsanız , karter koruma kapağı yoksa kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tampon degisirken dis isi sensoru neden yerine monte edilmemis ki?.

Bir yeri yaparken baska yeri bozmak..
Basiretsiz usta isi bu kadar oluyor demekki..

zaten dikkat edilmeyen bi parça özen gösterilmemiş belli bilmiyorsa bide.. aliergün'ün dediği gibi önden bakınca solda görürsünz zaten demir görünmlüdür sensör yuvası vardır...