corsa c 17" jant 30mm yay

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
valla akşam aldım arabayı araba sallanıo.
yaylar takıldı akslar sıkıntı yarattı. vibrasyon yapıyor dedi usta.
aksları değiştirmem lazım.

desibelhunter_corsa_c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a tüm yorumları okuyamadım sıkıldım ama en az bi 6-7 sayfa okudum her kes hikayeden maval okuyor yok şunu taksan bu olur bunu taksan şu olur ben 1.4 c kasa corsa kullanıyorum 1,7 ile davlumbaz cart curt açısından bi fark yok sanırım neden araç 1,7mi 1,7 ise sürter sürtmez gibi yorum yapmışlar anlamadım. neyse eibach pro kit 30mm yay kullanıyorum 15" jant 195-50-15 lastik kullanan biri olarak yorum yapayım 50 yanak 15" jant bile arkada iki kişi varken araba hafif yaylansa sürtüyor. 17" hayal yani istersen 35 yanak lastik kullan. kaldı ki yaylar zaten konforu hatırı sayılır derecede azaltıyor bi de üzerine 35 yanak lastik takarsan arabada esneme payı denen bişey kalmayacak hemde hiç gerisini var sen düşün hocam belki 16 zorlanabilir ama 17" bence kesinlikle olduğu yerde bile sürter.

bakmak istersen aracın forumdaki sayfası

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=95508

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
s.a tüm yorumları okuyamadım sıkıldım ama en az bi 6-7 sayfa okudum her kes hikayeden maval okuyor yok şunu taksan bu olur bunu taksan şu olur ben 1.4 c kasa corsa kullanıyorum 1,7 ile davlumbaz cart curt açısından bi fark yok sanırım neden araç 1,7mi 1,7 ise sürter sürtmez gibi yorum yapmışlar anlamadım. neyse eibach pro kit 30mm yay kullanıyorum 15" jant 195-50-15 lastik kullanan biri olarak yorum yapayım 50 yanak 15" jant bile arkada iki kişi varken araba hafif yaylansa sürtüyor. 17" hayal yani istersen 35 yanak lastik kullan. kaldı ki yaylar zaten konforu hatırı sayılır derecede azaltıyor bi de üzerine 35 yanak lastik takarsan arabada esneme payı denen bişey kalmayacak hemde hiç gerisini var sen düşün hocam belki 16 zorlanabilir ama 17" bence kesinlikle olduğu yerde bile sürter.

bende diğerlerinden farklı cevap vereceksin 17 olur diyeceksin sandım cümlenin başında ama sende fos çıktın.

16-17 normal takılabilir bu araçlara sürtme yaparmı yayla tartışılır
süreterse kamber verir giderirsin. kısacası olmayacak bşi yok :)

he canım istemiyor yoksa şimdiye kadar takmıştım.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.7 ler ile 1.4 lerin davlumbazı farklı gibisinden yorum yapanı hiç görmedim.

Ancak 1.7 ler ile 1.4 ler arasında kasa ağırlık farkı olduğundan dolayı spor yay 1.7 lerde daha fazla basar. Üretici firmalarda bu dengeyi sağlayabilmek için dizel ve benzinli motorların hatta bir çok markada motor hacmi silindir sayısına göre bile spor yayları sınıflandırmışlardır.

Bak mesela sen sürtme yapıyor diyorsun;

Araçlarımız aynı.
Yayların markası ve ölçüsü aynı
Jantlarımızın ebatları aynı.
Lastiklerimizin ebatlarıda aynı..

Ben araca en son 6 kişi ve bir çocuk bindim, araç çevreyolu bir yerde yol derinleşmesinden dolayı bayağıda esnedi, bununla beraber alt taraftaki benzin filtresi kısmındaki muhafaza plastiği yere sürttü. Ama kesinlikle lastikler çamurluklara değmiyor bile.

Burası forum sitesidir, bilgiler ve tecrübeler paylaşılır, ama öyle başkalarının yaptığı yorumlara, görüşlerede 'Hikaye yada Maval' gibi bir tabir kullanamazsın.. ;)

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sıkılmışsın 6-7 sayfa okumuşsun ama o 6-7 sayfayıda tam anlayıpta okumamışsın:D.ofset vede et değerleri kurtardıktan sonra 17de sürtme yapmaz 18 de 19 da 20 de vs. vs. ama bu değerler deki bir jantı araç kaldırırmı bilemem, o açıdan motor gücü sorgulanabilir.1.3 mü 1.4 mü 1.7 mi gibisinden, ama bana sorarsanız benim fikrim 15 idealdir. hadi 16 da takarsın ama bunun üzerindeki jantlarda araç ufak olduğundan bence hiç hoş bir görünüm ortaya çıkmıyor.

desibelhunter_corsa_c sen onu bunu boşverde vanda önerebileceğin işinin ustası güvenebileceğim kasap olmayan bir opel özel servisi var mı? vede jantı çizmeden takabilecek iyibir jantlastikci?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teee kaç sene önce belki 10 küsür sene önce gördüğüm bir corsa c Gsi vardı 17 oz ultra leggera takılıydı.. Geçenn hafta arabayı moda da yine gördüm hala aynıydı araba :)

desibelhunter_corsa_c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar beni sert dille eleştirmişler ama tecrübeyle sabit sürtüyor kamber meselesine gelince yapar geçeriz denecek kadar basit bi meselemi onu da bilemiyorum neyse isteyen istediğini yapsın biz sadece acizane fikir vermek için burdayız.

teoman2580 sanayide karakolun karşısında bi lastikçi hemen yanında da opel ustası var isimlerini şimdi hatırlamıyorum ama karakolun önünden baktığında görünüyor zaten lastikçiyle opel ustası yan yana isimlerini şimdi hatırlamıyorum ama jantları ordan aldım ustaya da oraya gidiyorum öneren çok oldu iyi usta

senin bildiğin çok sağlam ve şerefsiz olmayan elektrikçi varmı kaç tane elektrikçiye gittiysem ya şerefsiz fazla para almak için elinden geleni yapıyo ya işi bilmiyor adamların yaptığı tek şey sigorta kontrol etmek işine gelmeyen sigortayı söküp atıyo bu yedektir abi diye...

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
arkadaşlar beni sert dille eleştirmişler ama tecrübeyle sabit sürtüyor kamber meselesine gelince yapar geçeriz denecek kadar basit bi meselemi onu da bilemiyorum neyse isteyen istediğini yapsın biz sadece acizane fikir vermek için burdayız.

teoman2580 sanayide karakolun karşısında bi lastikçi hemen yanında da opel ustası var isimlerini şimdi hatırlamıyorum ama karakolun önünden baktığında görünüyor zaten lastikçiyle opel ustası yan yana isimlerini şimdi hatırlamıyorum ama jantları ordan aldım ustaya da oraya gidiyorum öneren çok oldu iyi usta

senin bildiğin çok sağlam ve şerefsiz olmayan elektrikçi varmı kaç tane elektrikçiye gittiysem ya şerefsiz fazla para almak için elinden geleni yapıyo ya işi bilmiyor adamların yaptığı tek şey sigorta kontrol etmek işine gelmeyen sigortayı söküp atıyo bu yedektir abi diye...

herkes sert eleştirdiyse demek bir sorun var :)

neyse. eyvallah usta.