Corsa C 1.7 arıza

serdaruma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç bir sorun yokken araç birden arıza ışığı yakıyor ve gaz yemiyor, arıza akışmetre bilgisayara bağlayınca maf sensörü diyor çünkü, aracı stop edip 5 dk bekledikten sonra düzeliyor fakat kaç km gideceği belli olmuyor, dün yine başıma geldi, akü kutup başını söküp 1 saat bekledim, hala yakmadı, nedendir neyden olur orayı burayı ellettirmeden arızayı bulmak istiyorum, Teşekkürler.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maf sensörü ise facet marka alıp takabilirsin..egr yüzünden dolmuş olması yüksek ihtimal.....

serdaruma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta egr iptal bu yüzden dolayı diyorlar doğrumudur? Sabit gaz giderken yapıyor çoğunlukla zaten.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o sorun bi baş verdimi çözümü yok. map sensörünü değiştir temizle kurtulamıyorsun. neden bilmiyorum bende de bir ara sıklıkla yapardı. sonraları map ı temizledim taktım. takarken EGR iptaldi, onu açtım artık EGR açık daha az yapıyor ( 2-3 haftada 1 belki). şimdi EGR yi açtım da mı düzeldi yoksa MAP mı temizlenince düzeldi bilmiyorum. MAP'ı da içine bişey sokarak temizlemeye kalkmayın. Balata spreyi bu iş için ideal.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5 dakka beklemene gerek yok kapat aç düzelir...egr iptal olsa bile sensörün miadı dolabilir...sen arıza kodunu bi yazarsan daha net cevaplar vermeye çalışırız....

serdaruma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor üst beyinden olabilirmi? 4 aydır arac aynı hiç bir değişiklik yok fakat böyle birşey çıkardı off 1.7

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Stop etme ile başladıysa pompa beyni ilk kurcalanacak yer

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lanet bir araba her yeri tek tek elden geçiricen...ben burayı yaptım deyip elemeyecen hemen...

serdaruma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
map sensörünü söküp temizledim, 2 gündür sorun yok :)