Corsa C 1.4cc Dbilas by.....Memo..

H.MEMO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Selam....arabada olan her seyi.... tek tek yazmaya calisicam...cunku bazi parcalarin tam Turkce anlamini bilmiyorum....affiniza siginirim....:cool:

SPECS:

Model:Opel Corsa Sport 1.4cc 05/2003 3d
Renk : Silver

DIS GORUNUS:

Irmscher...on alt "tampon"
Irmscher...on lambalarin ustune "kas"
Cant...16'lik (ASTRA SPORT modelinin cantlari..:p)
Lastik...195/45/16....TOYO T1Rs
Arka farlar...(ozel spray'le)..siyaha boyandi

IC GORUNUS:

El yapimi bir Air/ Fuel Ratio...(hava-benzin)..

SES SISTEMI:

NO modifiye...yani kendinden ne varsa...!!

SUSPANSIYON-YAY SISTEMI:

Irmscher...yay...3,5cm
Irmscher...suspansiyon

FREN SISTEMI:

On...280x27...(Opel Meriva'dan...(4 vidali oldugu icin hemen giriyo)
Arka..Corsa GSI'dan komple :good:

MAKINA MODIFIYE:

Dbilas....emme manifoldu
Dbilas....dereceli eksantrik 262/10,5
Dbilas....granaz(yani eksantrikleri ayarlayan disler..)
Dbilas....ozel..filtre kutusu (filtre kutusunun icinde 90 derecede bulunan bir K&N hava Filtresi var)
Dbilas....ozel..hava borusu..(arabanin onunden,filtre kutusuna baglaniyor 78mm genisliginde)
Dbilas....Chip Tuning...7300rpm..(devir son)
Sprint Buster....(ozel bi marfet...gazin altina giren...(bizim arabalar elektrik gazli oldugu icin...cok saniye kaybediyo..arabanin beynine..sinyal..verinceye dek....bu marfet o zamani kisaltmak icin...))..

BORU SISTEMI:

El yapimi...(katalitten sonrasi tumu (iki kazanli...orta bi de son ...47mm ic genisligi)

DYNO:

(90'dan) -128ps....torgue (12,5'tan)-13,3.....(daha iyi de olabilirdi..Eger kapak taslanma olsa...bide arabanin "basinci" mi diyolar tam olarak bilmiyorum...onu yukseltseler..kendinden 10,5...eger o 11,3..olsa o zaman cok daha iyi olabilirdi...ilerde..oda olur..:rock )

KILOMETRE:

Arabamda..89.543km var..ve dusunun 1050km'de (yani arabayi aldigim birinci ayda :p) modifiye oldu...Garanti konusunda Dbilas ustune..diyecek..yok...Insaallah...hep boyle gider...

PHOTOLAR

dsc00857pg4.jpg

dsc00854mw4.jpg

dsc00858vl1.jpg

dsc00860pr2.jpg

dsc00872vk5.jpg

dsc00864pd1.jpg

dsc00861bb0.jpg

dsc00862vw9.jpg

dsc00863vy2.jpg

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başarılı bir çalışma olmuş arkadaşım, tebrik ederim.Burada da bir arkadaş 125Hp'lik GSI modifiye etti dbilas ürünlerini kullanarak, şu an araç 158Hp.
Ben de 2004 model 1.4 Twinport yüklemeye çalışıyorum, tavsiye ederim port-polish ve kapak taşlamayı, düşük devirlerde aracın çekişi oldukça artıyor.

Malzemeleri direkt Almanya'dan mı getirttin, Opel Kaltsounis'den mi temin ettin?

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçekten başarılı bi çalışma

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mükemmel olmus keske bizdede böyle imkanlar olsada biz de bir şeyler yaptırabilsek.Bu sırada seni sitede (skyeye) 4 gözle bekleyen biri vardı..

H.MEMO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sagolun...arkadaslar...skyeye....hepsi...Kaltsounis'te..oldu...ama...bi arkadasim artik direct kendisi...getiriyo...(cok degil ama..biraz daha ucuza cikiyo)...seni uzmek istemiyorum ama...Twinport motorda...bu yukleme...guzel sonuc vermiyor...(ne bileyim eksantrik girmiyor)...bizim burda opelclub'ta...cogu memnun degil....son dyno...bi astra GTC..1.4cc....sadece 107,6ps....cikardi.....bence...sen bi Z16...motor bul...ve onu tak....:p....onun uzerinede bunlari isle....

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
H.MEMO' Alıntı:
Sagolun...arkadaslar...skyeye....hepsi...Kaltsounis'te..oldu...ama...bi arkadasim artik direct kendisi...getiriyo...(cok degil ama..biraz daha ucuza cikiyo)...seni uzmek istemiyorum ama...Twinport motorda...bu yukleme...guzel sonuc vermiyor...(ne bileyim eksantrik girmiyor)...bizim burda opelclub'ta...cogu memnun degil....son dyno...bi astra GTC..1.4cc....sadece 107,6ps....cikardi.....bence...sen bi Z16...motor bul...ve onu tak....:p....onun uzerinede bunlari isle....

Eyw, benim zaten çok bir beklentim yok, sadece chip+emme manifoldu alacam inşallah, 105Hp-110HP arasına çıkabilirsem benim işin yeterli, arabada da zaten port+polish+kapak taşlama/splitfire buji/HKS son susturucu/Raid Hp Carbon Max Intake kit falan var, onların da yardımıyla 110Hp'yi bulmayı umuyorum.

H.MEMO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman is degisik....belki daha fazla...guc bile alabilirsin...ya Erman...kapak taslama-port-polish (ne kadar cikti 11:1...yoksa daha fazlami,) ...istanbuldami yaptin...burda yunanistanda hic kimse ecotek kapaklarini acmak istemiyo...Fiyat olarak kaca cikti?.....splitfire buji???..bizim dedigimiz...denso iridium...gibimi...bi soylermisin..cunku bende buji arastiriyorum...son bisey bide...benim on frenleri ben 150E-200Euroya...aldim...burda o kadar yapiyo...ikinci el..yeni degil...acaba T.C'de bu frenleri bulabilme imkanimiz varmi??...280x25(yada 27)..onemli olan...bu soyledigim frenler...4 vidali..yani hic bi patent yapmadan...Corsaya oturuyor...:::pPP ......Ben yilda bir-iki kez...Bursa yada Istanbula geliyorum...en kisa zamanda yakindan da gorusuruz...belki..

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hosgeldin..
basarili bir calisma.Tecrubelerinden yararlaniriz Ermanla birlikte.
Boyle arkadaslarin foruma katilmasi mutluluk verici...:good: