Corsa C 1.4 Comfort vs 1.7 DTI

Pianoblack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ufak bir sorum olucaktı;
Arkadaşlar ben öğrenci bir vatandaşım.Seneye yaza hayırlısıyla ilk arabamı alıcam.Öğrenciyim dememdeki tek amaç ekonomidir bu arada :) Şuana kadar 1.4 Comfort alma fikrindeydim.Neden derseniz ben performans egzosların sesine bayılıyorum.Dizellerden çıkan ses açıkcası pek hoşuma gitmiyor.Ama sonuçta öğrenci adamız ekonomimiz belirli.Sizce 1.4 Comfort alıp egzosdan çıkan o hoş sesi mi dinlemeliyim?Yoksa 1.7 DTI alarak ekonomi mi yapmalıyım?Birde 1.4 ile 1.7 dizel arasında çok yakış farkı varmıdır?Herkeze şimdiden teşekkürler.

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekonomi istiyorsanız 1.3 cdti alın vergiside az olur. Eksoz sesi ve ekonomi derseniz 1.4 veya 1.2 alıp lpg taktırmanız gerekir.

1.4 ortalama km de 22 kuruş yakar 1.3 15-16 kuruş yakar. 1.7 de sanırım 15 kuruş civarında yakar.

Pianoblack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 Kapı düşünüyorum ben birazda genç işi olsun dimi :) Yani olabilir ama 1.4 Comfort ve 1.7 DTI piyasada oldukça fazla ama onlar çok az :( Lpg taktırma olayına gelince olmaz çünkü bagajda sub. olucağından bagaj iptal gibi olucak :( Teşekkürler açıklaman için.Sanırım bana dizel yolları göründü..

Son düzenleme:

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevabi kendi kendine bulmussun iste.dizelde kaybedicegin noktalardan biri egzost sesini alamiyacak olman.ancak dizel kaybettiklerinden cok torkuyla kazandirmasini da bilir unutma...diger yandan 1.7dti icin van aractan camli hale donusturulen araclar var..bu yuzden dikkatli davranmak gerekiyor..bilmiyorum arkasi orjinalden yapili dti var mi,eger varsa tadindan yenmez ama bence.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 CDTI ses bakımından dizel olduğunu belli etmeyecek kadar iyi. 1.7 DTI inanılmaz "tırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr" diyen bir araba bilgine.

Pianoblack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevabi kendi kendine bulmussun iste.dizelde kaybedicegin noktalardan biri egzost sesini alamiyacak olman.ancak dizel kaybettiklerinden cok torkuyla kazandirmasini da bilir unutma...diger yandan 1.7dti icin van aractan camli hale donusturulen araclar var..bu yuzden dikkatli davranmak gerekiyor..bilmiyorum arkasi orjinalden yapili dti var mi,eger varsa tadindan yenmez ama bence.
Bazıları not düşüyor vandan çevirme değildir diye.Napalım o zaman temiz bir dizel bulursak dizel olucak.Kendi ekmeğimizi kazanmaya başlayınca artık bakarız benzinli modellere :rolleyes:

erduvenci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkide vandan cevirme 1,3 cdti hiç bir sorun yok cam ve koltuk acısından ruhsata işli değil..1 depo ile 800 km git keyifli ama masraf cıkardıgı zaman ne yaparsın bilinmem..ama binilecek ekonomik bi araç..tavsiye edilir :D

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7dti 3 kapı iyidir..az yakar cok kacar.tam ögrenci arabası..

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 Kapı düşünüyorum ben birazda genç işi olsun dimi :) Yani olabilir ama 1.4 Comfort ve 1.7 DTI piyasada oldukça fazla ama onlar çok az :( Lpg taktırma olayına gelince olmaz çünkü bagajda sub. olucağından bagaj iptal gibi olucak :( Teşekkürler açıklaman için.Sanırım bana dizel yolları göründü..

sende lpg yi simit tip alırsın. Sub' uda koyarsın rahat rahat.

wolverine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
madem 3 kapı performas ve az yaksın ıstıyorsun senın ıcın en ıyısi 1.7 dızel..3 kapı ıstemeseydın benım kı gıbı 1.0 eco al derdım tam ögrencı arabası :D:D