corsa b 1.4 16v

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
entraillestitinejpg11.jpg

merhaba arkadaşlar bu işretlediğim hangi parçadır ne işe yarıyor bir türlü çıkaramadım bilen lütfen cevap versin

arkadaşlar motorum soğukken çalıştırınca bu işaret ettiğim parça fan sesi gibi ses çıkarıyor acaba sorunmu var yoksa normalmidir
şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yöneticilerden ricam başlığa zırıltı sorunu diye ekleyebilirmisiniz

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR.Genelde dolduğunda sorun yapar.İçini temizletmen gerekir

albayman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr burdamıymış? ben sanki egsos manifoldundan sonra bi yerlerde bekliyordum. görevi yanmamış gazları yanma odasına geri göndermek olduğundan o görünen yerde değilmiş gibi geliyo. bilen bi ustası söyler birazdan :)

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu egr değil egr motorun eksoz çıkışında oluyor bugün biraz daha kulak verdim motor ısınınca ses kesiliyor yani sanki ısıtıcı gibi sanki ilk çalıştırmada ısınmış hava veriyor tabi bu benim tahminim
şarj motoruna benziyor ama ona hareket veren kayışı yok bu benim benzetmem tabiki

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr burdamıymış? ben sanki egsos manifoldundan sonra bi yerlerde bekliyordum. görevi yanmamış gazları yanma odasına geri göndermek olduğundan o görünen yerde değilmiş gibi geliyo. bilen bi ustası söyler birazdan :)

sayın gökhan bey aynı araca sahibiz benimki daha gaz takılmadı aslında takmayı düşünüyorum ama tereddütteyim ne dersiniz önerirmisiniz hangi markayı taktınız yakışta ne farketti kısacası değermi
şimdiden teşekkürler

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu egr değil egr motorun eksoz çıkışında oluyor bugün biraz daha kulak verdim motor ısınınca ses kesiliyor yani sanki ısıtıcı gibi sanki ilk çalıştırmada ısınmış hava veriyor tabi bu benim tahminim
şarj motoruna benziyor ama ona hareket veren kayışı yok bu benim benzetmem tabiki

bahsettiğiniz parçanın adı sekonder hava valfidir. motor soğukken çalıştırıldığında garip bir ses çıkarır, 1-2 dakika içerisinde (havanın durumuna göre değişir) devre dışı kalır.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
levent bey teşekkürler bilenin hali başkadır
aynen izah ettiğin gibidir

albayman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LAKSU:
valla bana sanki bobinin oralar gibi geliyo, bobin değiştirttim oradan biliyorum. sekonder hemen altındaki yuvarlak kapaklı olan kısım. sağdaki dişli kapakta direksiyon hidroliği var. bu kısım bobin bence ama ustalar daha iyi bilir. ama uzanan borudan sıcak hava geçtiğini duymuştum.

halit69:
ben aracı bu şekilde aldım Ankara Opis de çalışan İRFAN GENCER önceki sahibiydi o taktırmış OPİS yetkili servisinde. Brc sıralı sistem ve pahalı, şuan onu 1000 tl altına taktıramazsın ve iyi takmazlarsa sorun yaşarsn. ben olsam benzinde sakin kullanırdım. ayrıca bobin, buji kablosu, buji, hava filtresi vb her sistemi tam ve düzgün çalışan bir corsa b benzin ve sakin kullanımda üzmez. tüplü arabanın ileride çıkaracağı masrafları düşünecek olursan benzin bence en iyisi. 2000 motor vectra olsa ozaman olabilir derdim ama 1.4 arabaya tüp gereksiz bence. buna sen karar ver: sakin kullanıyorsan taktırma, ama allah ne verdiyse basarım ve uzun yolda 90la gidemem 140dan aşağı inmem dersen ozaman düşünebilirsin belki.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seri kullanırım ama bu araçla 100 ü geçmem
ama demekki taktırmamak daha mantıklıdır
teşekkürler

Son düzenleme: