corsa 1.7 dti beyin arıza

pacificno1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginiz için çok teşekkür ederim. Umarım bu sıkıntı tekrardan başımıza gelmez. (en azından 1 sene falan...):rolleyes:

Rica ederim.

Nasıl bir çözüm yolu izledi ustanız acaba?

Beyini mi tamir etti? Sırf bu işlem 300 lira filan.

Eğer roblem mazot sızdırma ise, bu hataya neden olan mazot basınç sensörünün de değişmesi gerek. O da ortalama 250 lira.

Bu değişim yapılmadan beyinin tamir edilmesi bir şey ifade etmez çünkü mazot sızıntısı devam edecektir.

Acaba neler yapıldı?

pacificno1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim.

Nasıl bir çözüm yolu izledi ustanız acaba?

Beyini mi tamir etti? Sırf bu işlem 300 lira filan.

Eğer roblem mazot sızdırma ise, bu hataya neden olan mazot basınç sensörünün de değişmesi gerek. O da ortalama 250 lira.

Bu değişim yapılmadan beyinin tamir edilmesi bir şey ifade etmez çünkü mazot sızıntısı devam edecektir.

Acaba neler yapıldı?

Sanıyorum mazot pompa beyni tamir edildi. Masrafının da 300 TL tutmasından basınç sensörünün değişmediğini tahmin ediyorum.

Ayrıca; Resimdeki soketi söküp mazot olup olmadığını kontrol etsek, temiz olduğu sızıntı olmadığını mı ifade eder; Sızıntı sıkıntısının olduğundan/olmadığından emin olmak için ne tavsiye edersiniz?

andre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanıyorum mazot pompa beyni tamir edildi. Masrafının da 300 TL tutmasından basınç sensörünün değişmediğini tahmin ediyorum.

Ayrıca; Resimdeki soketi söküp mazot olup olmadığını kontrol etsek, temiz olduğu sızıntı olmadığını mı ifade eder; Sızıntı sıkıntısının olduğundan/olmadığından emin olmak için ne tavsiye edersiniz?

Aynı sorunu 3,5 ay önce ben aracımı alırken de duymuştum daha bende çıkmadı inşallah çıkmazda :(

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet resimdeki soketi söktüğünüzde mazot var ise sorun var demektir.

Olay şöyle aslında, aşağıda mazot basınç sensörü denilen bir parça var karterin oralarda. O parça özelliğini yitirince kablolardan yukarıya yani bahsettiğimiz sokete mazot yürüyor. Ve o mazot zamanla ecu'nun içine giriyor ve yaşadığını türde arızalar ortaya çıkıyor. Eğer o sorun olduğu ve o parça değişmediyse tamiratın bir anlamı kalmaz.

pacificno1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet resimdeki soketi söktüğünüzde mazot var ise sorun var demektir.

Olay şöyle aslında, aşağıda mazot basınç sensörü denilen bir parça var karterin oralarda. O parça özelliğini yitirince kablolardan yukarıya yani bahsettiğimiz sokete mazot yürüyor. Ve o mazot zamanla ecu'nun içine giriyor ve yaşadığını türde arızalar ortaya çıkıyor. Eğer o sorun olduğu ve o parça değişmediyse tamiratın bir anlamı kalmaz.

Forumlarda yazılan diğer yazılarda (yabancı forumlarda da) mazotpompası ECU su, yeri itibariyle motorun ısısına, darbeye vs. maruz kaldığında içindeki lehimlerin de çatladığı bozulduğundan bahsedilmiş. Bu da bir diğer bozulma nedeni herlde...