Corsa 1.3 cdti motor elktroniği lambası (arıza lambası) lambası yanıyor

eskihoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model Corsa 1.3 cdti motor elektroniği lambası (araba resmi üzerinde tamir anahtar resmi olan) lambası yanıyor. Yanmadan önce mazot deposunda mazot seviyesi çeyreğin az altına düşmüştü.(Hiç yapmazdım ama..)Sonra depoyu fulledim.iki gün, belli aralıklarla şehir içinde en fazla 10 -15 km gittikten sonra seyir halindeyken bu lamba yandı.

Durup stop edip kontağı çıkarmadan tekrar çalıştırınca bir daha yanmıyor.Dur kontağı çıkar tekrar on dakika sonra tekrar hareket edince aynı işlemler tekrar oluyor. Bilgisayarda hiç bir arıza görünmedi.Tech 2 cihazı bulunduğum yerde yok.Araçta her şey normal
Yakıttan diye depoya disel katkısı dün koydum.Şimdi bazen yanmıyor arkasından diğer çalıştırmada yanıyor.

Bu gün mazot filtresini değiştirtim akşam üzeri .Gelirken birkaç deneme yaptım .Bazen yandı bazen yanmadı.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı ışık yanıyordu. katkı koymanız fayda etmez, tech 2 cihazında yakıtta su var hatası çıkıyor ve araç bu hatayı kaydediyor. cihazdan ancak hatayı sildirebilirsiniz.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazot filitresi içindeki su boşaltılacak ve filitre değişecek

eskihoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazot filitresi içindeki su boşaltılacak ve filitre değişecek
mazot filtresi değişti filtre içi temizlendi Yalnız ustanın dediğine göre su yok muş. filte biraz şişmiş.

eskihoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün tech 2 haricinde bir makina ile arıza kodunu öğrendim:pO683-4
Kızdırma bujilerinden 4 numara arızalı anlamına geliyormuş.Bujileri söktük birisi testte patlak çıktı.Değişti.Arıza kodu silindi.Herşey düzeldi.
Yalnız bu kod opel kodlarında görünmüyor.Bu kod hangi makinanın kodu acaba.Makinanın ismini merak ettim Tablet gibi dokunmatik bir şeydi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Po683 opel 1.3cdti kod listesinde opel listesinde yok haklısın 1.3cdti nin ayrı listesi var
easytronic fitesinde ayrı

eskihoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Po683 opel 1.3cdti kod listesinde opel listesinde yok haklısın 1.3cdti nin ayrı listesi var
easytronic fitesinde ayrı
bu listeyi nasıl bulabiliriz.Birde tech den ayrı bahsettiğim cihaz hangisi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bosch estronic diye bir cihaz var o da görür

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde başıma geldi 2 gün önce.. arabayı çalıştırıp hareket ettikten sonra ışık yanıyordu.. arabanın çekişinde falan hiçbir sorun yoktu.. bilgisayara bağladılar hata gözükmedi. öncedende başıma gelmişti bir kızdırma bujilerine bakın dedim.. hemen kontrol etti bir tanesi bozulmuş. onu değiştirdik sorun düzeldi 30 liraya. sizde kızdırma bujilerine bakın.. büyük ihtimalle sorun kızdırma bujisinde.