CoRSa 1.3 Az Yakar Çok Can yakar :)

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
sisler orjinal değil yav ürün dışa doğru kaplama ben özellikle istedim...
55 ytl ye aldım ...
general motor biliyoruz gerçi fiat ve opel için üretiyor bu motorları ama fiatın aynı motor puntoları yanıma bile yaklaşamıyor :D
2. vtste neye uğradığımı ben bile şaşırıyorum

mert0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
masallah allah kaza bela wermesın.

img0144m.jpg

__34 EU 8808__

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=41637

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
maşallah kazasız belasız

BBERKAYY

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CDTI ve Multijet aynı şey değildir. Foruma artık yazmayan Vladimir arkadaşımızın yazdığı bi yazıyı aynen kopyalıyorum;

GM ve Fiat Group’un ortak kurduğu PowerTrain adlı şirket tarafından geliştirilen platformda yükselen 1.3 litrelik 16V’li 2.ci nesil commonrail enjeksiyon sistemini kullanan CDTİ motor 4000d/dk’da 70hp güç üretiyor. 1750 d/dk’da ise maksimum torkunu veriyor. Aynı platformda yapılan değişiklikler ile 90hplik 4000d/dk’da 200nm’lik tork veren bir versiyonuda buluyor. Bu 90hplik motor Astra’daki ile aynı versiyon değişken geometrili turbosu sayesinde tüm devirlerde torkunu hissettiren motor 6 ileri şanzıman ile sunuldu. CDTİ serisi yüksek kaliteli üretimi sayesinde platform kardeşlerinden çok daha dayanıklı bir üretimdir
OPEL fiattan motor almıyor PowerTrain kısa bir süre açık kaldı sonra iki şirket yollarını ayırdı ve PowerTrain kapandı. Geliştirilen ortak platform markaların öz değerleri doğrultusunda üretiliyor yani Fiat Multijetleri Fiat Group üretiyor. Opel CDTİları ise General Motors üretiyor. Ama bizim fazla akıllı türk milleti nede olsa ortak platform deyip multijet parçalarını Opel CDTİlarda kullanıyor nede olsa aynı parçalarya kaliteyi takan mı var ucuz olsun ne olursa olsun hesabı OPELin fiattan motor aldığı falan yok ilk 1.3CDTİ motoru OPEL daha PowerTrain ortada yokken geliştirdi ozamanlar GM ile Fiat Groupun kısa süreli evliliği bile ortada yoktu neyden bahsediyorsunuz siz allah aşkına PowerTrain kuruldu yılın motoru seçildi Multijet vs. yapmayın allah aşkına ondan 2 yıl önce Opel Speedster Eco konseptiyle yılın motoru ödülünü zaten almıştı hemde Fiat Group'un üstüne hazır konduğu motor yani Opel mühedislerinin bulup geliştirmiş olduğu 1.3 CDTİ ile.

Kazasız belasız.