Corsa 1.0 Yakıt Tüketimi;

sonmezers

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
umutkaragun ya arkadaşım iyi güzel diyorsunda bizdeki dizell bir üst vitese geçme o kadar da kolay deyil mesela bnzinli bir arabada 2bin devirde at vitesini bunda o yok min 3 bn devir bulmalı aksi taktirde vites geçişleri çok zor oluyor sana titrediğini resmen hissetiriyor devrini bulmak lazım ee ben 3 vitesde de 2 bin devirlen gidemem ki 3 bin yapsam rahat 90-100 km bulacakk yüksek vites düşük devir olayına girmeyelim bu mantığa uymuyor bana göre aracada cok zararı var kulandığımız şehir içi deyil mi devirli kulan normal vitesinde zaten 200 m sonra ışık var duracannn :):):)):

Dizel aracı benzinliden daha devirli kullanan araç sahipleri mi var bu sitede

O_N_U_R

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mpuza programda güncelleme yapınca herhangi bir değişiklik oldumu?
Aynı sorun bende de var arkadaşlar yaklaşık 1 senedir 220krş un üstünde yakıyorum.Rolantide titreme kalkış sırasında hafif bir hoplama var çekişten düştü ve ses biraz arttı.Oksijen sensör arızası vardı eksozdaki sensörü değiştirdim lamba söndü aracın gidişi biraz daha toparlandı ancak titreşim,ses ve fazla yakıt tüketimi hala devam ediyor.Ustalar boğaz temizlenecek fazla kurum yapmış diyor.Haftasonu temizlettireceğim sonucu sizlere de bildiririm.

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tip araclarda titreme normal, biraz sesli de calisiyor motor, ama yakit tuketimi cok iyi.

O_N_U_R

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erhan Bey,
Titreme benzinli bir araçta hiçte normal değil çünkü ben 3 yıldır sorunsuz,titreşimsiz ve gayet az yakan bir araca biniyordum ne olduysa son 1 senedir oldu.Ses konusunda haklısınız 1.4-1.6 araçlara göre biraz fazla motor sesi var ancak şu aralar biraz daha arttı,manifolddan korkuyorum.

mpuza

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

Program update inden sonra yakıt tüketimi azaldı. Şuanda 650-700 km gidiyorum (1 depo ile). Daha önceleri 750- 800 gidebiliyordum. Umarım sizlerinde problemi çözümlenir.

Saygılar