Conta yaktım

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda ıkı gundur beyaz duman artısı var bı ıkı haftadırda su eksıltıyorsu
b aksam duman baya arttı arac cekısten dustu eve kadar geldım yag contadan suphelenıp yag cubugunu cektım kopurmustu parcaları alıp contayı degısecem aracm yag eksıltıyordu usta arkadas acmısken pıston segman degıselım o ısıde halledelım dedı
pıstonu aynı capta mı almalıyız acaba bırde netten nerden guvenlı parca alabılırım bılen arkadaslardan onerılerını beklıyorum

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.
piston işini öyle kasaptan iki kol bir but alıyım şeklinde düşünmeyin. revizyona girecekseniz o işin ustaları var bloğun sökülüp ölçülmesi gerekli. gömlekte boşluk varsa aldığınız pistonlar yine ufak olacağından yağ eksiltmeniz devam eder. ustanızla görüşün olmadı başka ustalara sorun öyle hareket edin.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun gömlek ölculmeden karar verılmez

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazılarında 79 mm
bazılarında 79.50 mm yazıyor bu dedugunuz olay heralde benımde o aklıma geldı yarın soracagım segman dedı usta ben fıyat bakarken pıston segman cok farklı degıldı sordum daha ıyı olur dedı
bı ıkı yerden fıkır ve fıyat alıp aracı oyle getırecem cekıcı ıle getıreyım dıyorum rıske gırmeyeyım dıyorum cekıcı kaskoyu bozmaz ınsallah

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben sadece conta değişimi ile hallolacağını düşünüyorum ama tabikide motor kapalı kutu açmadan bilinmez..

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle çekiciyle götürebilirsiniz kaskonuz bozulmaz.

Yağ yakma çok değilse hiç girişmeyin masrafı 3e 4e katlarsınız. Bir conta değişip kapancak alt tarafı 2 saatlik iş ama segmana girerseniz şöyle oluyor,

Önce ustanız bloğu sökecek. Sonra pistonlar,krank ve blok rektifiye işi yapan firmaya gönderilecek burda blok ve krank işlemden geçecek ölçü uygunsa pistonlarda işlemden geçip size iade edilecek ustanız segman değişimi yapıp motoru tekrar birleştirecek.

Eğer ölçümde aşınma yüksek çıkarsa o zaman yeni bir set byük boy piston segman takımı alacaksınız.

Yağ pompasını değişmeyi de unutmayın bu kadar sökmüşken her zaman yağ pompasını değiştirmekte fayda vardır.

iyi günler

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10000 km de 2 lt yı gecıyor 3 e yaklasıyor aracımı uzun yıllar kullanmak ıstııyorum o yuzden nıyetlendım yag pompası da baktım netten 130 tl onuda degısırım olabılır
nedır ıslevı yada degısmemı gerektıren yılların yorgunlugu mudur

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
araç kaç km de ki ?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

eğer km doğru ise normal kullanılan bir araç için az bir şey erken olur komple motor yaptırmak. ha 50 binde bile motor yapılır o ayrı bir şey, ama GM motorları iyi kullanılsa 300 - 400 bin kapak açmaz...