Conta degisiminden sonra yağ yakmaya basladi

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Furkan bir müddet kullabilirsin ama ilerde motor yağ içinde kalcak. benim araba boğaz kelebeğinden yağı atıyordu, yağ eksoza damlıyordu ve duman çıkıyordu kaputtan resmen. bazen araba yancak diye korkuyordum o şekilde motor yaptırdım. Yoksa gitmesi filan iyiydi sıkıntı yoktu.
Yapman gereken dediğim olay başına gelene kadar arabana bin bu süre içinde de motor yaptırma parasını ayarla güzel bir servis bul motoru sıfırla. Yada arızasını söyle alıcısını bulursan sat arabanı hani uğraşamam dersen

Felix55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Furkan bir müddet kullabilirsin ama ilerde motor yağ içinde kalcak. benim araba boğaz kelebeğinden yağı atıyordu, yağ eksoza damlıyordu ve duman çıkıyordu kaputtan resmen. bazen araba yancak diye korkuyordum o şekilde motor yaptırdım. Yoksa gitmesi filan iyiydi sıkıntı yoktu.
Yapman gereken dediğim olay başına gelene kadar arabana bin bu süre içinde de motor yaptırma parasını ayarla güzel bir servis bul motoru sıfırla. Yada arızasını söyle alıcısını bulursan sat arabanı hani uğraşamam dersen
Muhtemelen sizinki gibi bir durumdayim bende. Bogaz kelebeginden yag atmiyor ama bogaz kelebegi yaglaniyor. Bu gun peceteyle az bi kenarlarini silim dedim. Pecete siyah oldu ve yagli gibiydi. Bogazdan yag atip egzoza damlatma yapmiyor. Ufleme de yok motorda suanda. Tek sorun yag yakmam. Yukaridaki yorumlarda arkadas 10w60 yag kullan dedi onu uygulayacam. Bir muddet binerim parami toplayip yaptiririm.
Birde aklima geldi simdi usta motora tam sentetik 10w40 motul marka yagi koydu sanirim. Bende sonradan castrol 10w40 yari sentetik yag koydum. Bundan dolayi olabilit mi acaba?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HcN2243

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim motordaki yağlari karistirman pek sağlikli deil bence benmde astrada yağ yakma sorunu vardi mobil1 in yağ yakan arabalar icin cikardigi 10w60 yağ var o yakmayi biraz azaltmişti ondan kullanmani tavsiye ederim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Ben de de aynı durum var.Ayrıca su eksiltme de var.Ama en az bir yıl yaptıramam o şekilde bineceğim.

Felix55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim motordaki yağlari karistirman pek sağlikli deil bence benmde astrada yağ yakma sorunu vardi mobil1 in yağ yakan arabalar icin cikardigi 10w60 yağ var o yakmayi biraz azaltmişti ondan kullanmani tavsiye ederim.

Egzozdaki dumani kesti mi acaba ?
Birde ne kadar sureligine yag yakmayi kesti?

HcN2243

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzozdaki dumani kesti mi acaba ?
Birde ne kadar sureligine yag yakmayi kesti?

Gaza yüklenince beyaz duman atiyordu onu kesti benm arabam 3 bin kmde 1 litre yağ eksiltiyordu yaği kullanmaya başlayinca komple kesmedi ama azaltti 3 bin kmde 1 litre ekliyosan 4 bin kmye cikardi.