combo, corsa c kronik volant çözümü

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok ben uzadı derken sabit oynak sabit oynak git gelleri anlamında söyledim :)yoksa siz tabiki izlenimleriniz yazın arkadaşların en çok ihtiyacı olan şey bu.

Tabi sizin ki ekstrem bir durum çoğu kullanıcı için 90bin km 4-6 yıl arası demek.Siz anladığım kadarıyla aracı şehirler arası uzun yol kullanıyorsunuz size debriyajında volanında en az 120-150bin kilometre gitmesi lazım. Bu arada bir dahaki sefere debriyaj bilyesinide değiştirmeyi ihtmal etmeyin derim.

set olarak alındığında 950tl olması lazım orj şekilde 3ü. volan,baskı-balata ve bilye. Sabitte ise 550tl'ye geliyor o yüzden 400tl demiştim.

Yanlış anlaşılıp kalp kırdıysam özür dilerim, saygılarımla.

gökhan.gulhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok ben uzadı derken sabit oynak sabit oynak git gelleri anlamında söyledim :)yoksa siz tabiki izlenimleriniz yazın arkadaşların en çok ihtiyacı olan şey bu.

Tabi sizin ki ekstrem bir durum çoğu kullanıcı için 90bin km 4-6 yıl arası demek.Siz anladığım kadarıyla aracı şehirler arası uzun yol kullanıyorsunuz size debriyajında volanında en az 120-150bin kilometre gitmesi lazım. Bu arada bir dahaki sefere debriyaj bilyesinide değiştirmeyi ihtmal etmeyin derim.

set olarak alındığında 950tl olması lazım orj şekilde 3ü. volan,baskı-balata ve bilye. Sabitte ise 550tl'ye geliyor o yüzden 400tl demiştim.

Yanlış anlaşılıp kalp kırdıysam özür dilerim, saygılarımla.

eksik anlayışım yüzünden ,yanlış cümlelerden oluşan ifade eksikliğimden dolayı da ben özür dilerim. evet daha çok uzun yolda kullanıyorum .izmit adana daha çoğunlukla. bilyayı başka bir sorundan ötürü yenilemiştim zaten gerek kalmadı. 3 lü set 1050 tl ydi. bu meha 175 debriyaj baskı balata 220 bilya da 175 tl sanırım .dediğiniz gibi 570 tlye yapılmış oldu. 1050-570 : 480 tl bir kar (zarar da olabilir ileride ) yapacağımı düşünerek bunu denemek istedim. orjinali beni dediğiniz kadar götürür se sizinde vurguladığınız gibi orjinali al tak kafamız rahat etsin. ama bu sabit de beni bu kadar götürürmü görücez . zaten bu sefer de olmassa benim de kafamda sabit olur mu diye bir sorunun cevabı netleşmiş olacak :) hem de benim gibi merak etmiş arkadaşlarımıza ibret olur :( ya da tam tersi bir ekonomik bir yol olur :) hepimiz için en hayırlısı ne ise olur inşallah. hayırlı geceler herkese

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksik anlayışım yüzünden ,yanlış cümlelerden oluşan ifade eksikliğimden dolayı da ben özür dilerim. evet daha çok uzun yolda kullanıyorum .izmit adana daha çoğunlukla. bilyayı başka bir sorundan ötürü yenilemiştim zaten gerek kalmadı. 3 lü set 1050 tl ydi. bu meha 175 debriyaj baskı balata 220 bilya da 175 tl sanırım .dediğiniz gibi 570 tlye yapılmış oldu. 1050-570 : 480 tl bir kar (zarar da olabilir ileride ) yapacağımı düşünerek bunu denemek istedim. orjinali beni dediğiniz kadar götürür se sizinde vurguladığınız gibi orjinali al tak kafamız rahat etsin. ama bu sabit de beni bu kadar götürürmü görücez . zaten bu sefer de olmassa benim de kafamda sabit olur mu diye bir sorunun cevabı netleşmiş olacak :) hem de benim gibi merak etmiş arkadaşlarımıza ibret olur :( ya da tam tersi bir ekonomik bir yol olur :) hepimiz için en hayırlısı ne ise olur inşallah. hayırlı geceler herkese

Takipteyim :D

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuanki denememde oynak olan volanın limitlerini zorluyorum!
Lakır lakır sesi bırakın viteste bile ses yapmaya başladı. 5.viteste başlayan sıyırma 3.vitese kadar düştü.

Sabit volan takıcam tekrardan ve izmire özel istek ile daha sıkı tutması için vectra baskı balatası kullanıcaz çapı biraz daha büyük.

Seri olması için orjinalden daha ufak metal kullanıcak 6. Ayda yapacağoz inşallah...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

gökhan.gulhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nisanın 13 nde taktırdığım meha sabit volan ile yola devam hiç bir sorun şimdilik yok. 24 günde 1800 km yol katettim Allah nazardan saklasın :)

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yurt dışında uzun süre kaldım. Geleli 1 hafta oldu. Bu zamanlarda yapacağım ins

Volanthastanesi destek

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar piyasadaki adı oynar göbekli volant olan DMF(Dual Mass Flywheel) çift kütleli volantlar ilk olarak 2004 yılında otobüslerde ve tırlarda kullanılmaya başlandı.Yakalanan başarı sonucu 2006 sonundan itibarende ticari ve otomobillerde de kullanılmaya başlandı.Sürüşte maksimum konfor için tasarlanan bu volantlar hakkında bilgi almak isteyen arkadaşalar bizimle irtibata geçebilirler.Site yönetimi müsade ederse kendi sitemizin internet ve facebook adreslerini buradan paylaşırım ve bu volantların çalışması-onarımı-bakımıyla ilgili gerekli bilgileri veririm.