Colin Mc Rae vefat etti

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Müslüman veya değil, biz rahmet dileyelim de kabulü de müsadenizle Allah'a kalsın arkadaşlar...

Allah rahmet eylesin...

gayrimüslim biri için Allah rahmet eylesin denmez... sdc sizi uyarmak için sordum...

Son düzenleme:

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gayrimüslüm biri için Allah rahmet eylesin denmez... sdc sizi uyarmak için sordum...

Biliyorum ama ölmüş birisinin arkasından din ayrımcılığı yapmak bana hala yanlış geliyor, sonuçta onun da benim de Allah'ım bir.Bu konu Kuran-ı Kerim'de yer alıyorsa bilgilendirirsen sevinirim, çünkü somut bir şeye dayanan herhangi bir bilgi bulamadım...

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gayrimüslüm biri için Allah rahmet eylesin denmez... sdc sizi uyarmak için sordum...

Gayrimüslüm değil, gayrimüslim ' dir...

Gayrimüslim biri için "Allah Rahmet Eylesin" denmeyeceği hangi ayette veyahut surede yazıyor merak ettim açıkçası...

Madem biliyorsunuz, bilgilendirirseniz, bizler de okuyalım da yanlış birşey yapmayalım...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KA®ANLIK;316409' Alıntı:
Gayrimüslüm değil, gayrimüslim ' dir...

Gayrimüslim biri için "Allah Rahmet Eylesin" denmeyeceği hangi ayette veyahut surede yazıyor merak ettim açıkçası...

Madem biliyorsunuz, bilgilendirirseniz, bizler de okuyalım da yanlış birşey yapmayalım...

harf hatası için özür dilerim.(bu konuyu yazarken arkadaşla msn de müslüm muhabbeti yapıyoduk tam:))

kuran-ı kerimde geçip geçmedii hakkında bilgim yok ama hadis-i şerifte geçiyo...

ben sadece bildiğim kadarı ile sizi bilglendirmek istedim arkadaşlar...
kuran-ı kerimi hatmetmedim. bütün mealide okumadım...

sadece bildiğim bişeyi sizle paylaşmak istedim... hataya düşmeyesiniz die.
ama sorun değil...

Son düzenleme:

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dinimize göre islam üzerine ahirete intikal etmemiş birine cenaze namazı kıldırmazsınız, dolayısyla Allah rahmet etsin diyemezsiniz...Bunu demek günah mı bilmem ama o insanın şirk üzere gittiği Kuran da yazıor, biliyorsunuz.Daha detaylı bilgi için Kurana bakmanız yeterli...Ayrıca ölmüş birisi içinde din ayrımcılığı yapmak tabiki yalnış ama eğer o insanın şehadetini duymamışsanız ( ki bunun için bir şahit gerekli islam dinine girmek için, dinimize göre...) Zira o insan ehli din üzerine gitmemişdir...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dinimize göre islam üzerine ahirete intikal etmemiş birine cenaze namazı kıldırmazsınız, dolayısyla Allah rahmet etsin diyemezsiniz...Günah mı bilmem ama şirk üzere gittiği Kuran da yazıor.Daha detaylı bilgi için Kurana bakmanız yeterli...Ayrıca ölmüş birisi içinde din ayrımcılığı yapmak tabiki yalnış ama eğer o insanın şehadetini duymamışsanız ( ki bunun için bir şahit gerekli islam dinine girmek için, dinimize göre...) Zira o insan ehli din üzerine gitmemişdir...

Ahmet abi çok tşk ederim bilgilendirdiğin için...

Ferra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Toprağı bol olsun.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim merak ettiğim şu,

Amerika keşfedilmeden önce de orada insanlar vardı ve bu insanların karşılaştığı ilk kutsal kitap muhtemelen İncil'dir.Şimdiki gibi internet, google vs. de olmadığı için islam dininin varlığından kim bilir ne zaman haberleri oldu.

1-Bu insanlar Amerika keşfedilene kadar isteseler de istemeseler de "dinsiz" olarak yaşıyorlardı, çünkü herhangi bir seçim şansları yoktu.Peki buna rağmen otomatikman cehenneme mi gidiyorlardı?

2-Müslüman din adamlarının kim bilir ne zaman Amerika'nın keşfinden haberi oldu da oradaki insanlara İslam dinini öğretmeye gittiler.İslam dinini öğrenme ve kabul etme fırsatı bulamamış gayrimüslimlerin arkasından da rahmet okunmaz mı?

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu başka konuya saptırdığım için konuyu açan arkadaşdan ve diğer arkadaşlardan özür dilerim. zira başka konulara girdik