Çizik Giderici ve Cilalı Şampuan Hakkında

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracıma genellikle 1-2 ayda bir meguiars nxt tech 2.0 ile boya koruma uyguluyorum..Kaputda ve birkaç yerinde sevmediğim ufak tefek çizikler var..Nxt biraz gideriyor ama bahsettiğim çiziklere yetmiyor..
Pasta kullanmak istemiyorum..
Yine meguiarsın ürünlerinden amatör ve elle uygulanmak üzere çizik giderici ve koruyucu ürün tavsiyenizi almak istiyorum..

Sarı kutuda satılan meguiars wash&wax ürünü, benim kullandığım nxt tech2.0 ile kullanılırsa dahada parlak ve etkili sonuçlar alabilirmiyim ?
Herkese teşekkürler..İyi forumlar..

ALYhsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracıma genellikle 1-2 ayda bir meguiars nxt tech 2.0 ile boya koruma uyguluyorum..Kaputda ve birkaç yerinde sevmediğim ufak tefek çizikler var..Nxt biraz gideriyor ama bahsettiğim çiziklere yetmiyor..
Pasta kullanmak istemiyorum..
Yine meguiarsın ürünlerinden amatör ve elle uygulanmak üzere çizik giderici ve koruyucu ürün tavsiyenizi almak istiyorum..

Sarı kutuda satılan meguiars wash&wax ürünü, benim kullandığım nxt tech2.0 ile kullanılırsa dahada parlak ve etkili sonuçlar alabilirmiyim ?
Herkese teşekkürler..İyi forumlar..

Merhabalar ..
Bahsettiğiniz ürünleri hiç kullanmadım o yüzden onlar hakkında bilgi veremiycem ama kullanan arkadaşlar illaki bişeyler diyeceklerdir. Şampuan'ın herhangi bir çizik giderici özelliği yoktur olsa bile çok çok ince kılcal çizikleri kapatır o da ne kadar işinizi görür ayrı bir konu tabi. Şampuan konusunda kendi aracıma Atas Proteo kullanıyorum hem ucuz hemde cila özelliği yüksek ilk yıkamadan sonra aracın parlaklığı her daim yerinde kalıyor denemenizi öneririm hemde konsantre olduğundan ekonomik bir ürün.

Çizik konusunda fotoğraf görmeden konuşmak aslında yanlış olur. Müsait zamanınız da farklı açılardan ve yakından fotoğraf çekebilirseniz daha iyi değerlendirilir.
Sanırım bahsettiğiniz kılcal çizikler, eğer sorununuz bu ise çizik maskeleyiciler mevcut misal olarak AutoGlym SRP ürünü bu konuda en başarılı ürünlerdendir. Çizik maskeleyici dedim çünkü bu ürün sadece dolgu yapıcı bir üründür polish özelliği az olduğu için kesinlikle kalıcı olarak çiziklerinizi yok etmez. Fakat tek kat AG SRP uygulandığında pek performans alınmaz onun için iki ve üç kat uygulamak daha iyi sonuç verir. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin ..

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonax'ın çizik giderici pastası var. Ürünü aldım fakat daha kullanamadım. Ürünün iddaası saca dayanmayan bütün çizikleri kapattığı yönde. Uyguladıktan sonra da polish&wax 3 ürününü uygulamayı tavsiye ediyorlar. Ayrıca sonax'ın kutu pasta tarzı bir ürünü var, bana da forumdan bir abimiz tavsiye etti, çizik giderici özelliği yoktur fakat aracı güzel parlatır. Üstüne de yine sonax'ın hartwax diye sattıkları boya korumayı atınca araba güzel parlıyor

Ürünlerin hepsi bu konuda var
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=84861

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
dolgu için araç koyu renk ise glaze, açık renk ise ag srp nin yeni versiyonu olan radiant wax ı tercih edebilirsiniz. üzerine elle nxt uygularsınız güzel koruma olur.

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim istediğim şu..Araç yıkamasında kaliteli şampuan kullanarak aracı korumak ve parlak tutmak..
İkincisi üstündeki çiziklerini giderebiliceğim bir ürün kullanmak..Bir tane buldum Meguiars StracthX diye bir ürün,kılcal çizikleri gideriyor..Sıralamasını tam bilemiyorum ,cilalı şampuan + bu çizik giderici(strachx) + meguiars nxt tech 2.0 wax uygulasam düzgün sonuçlar elde edebilirmiyim ?
(Not:Aracın çizikleri , astara kadar inmiş vaziyette değil..Ama tırnağım çiziklere hafif takılıyor..Yakın zamanda fotoğrafını paylaşacağım..)

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
çizik gidermeyi elle yapacaksanız bolca sabır ve kas gücüne ihtiyacınız olacaktır. yıkama+çizik giderme+koruma güzel bir üçlü olur.

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla nxt waxı uygularken kas gücümün hepsi tükeniyor nerdeyse :D birde çizik gidermek için harcayacaksam arkadaşları alayım bari :D
bu arada meguiars stratchx ile ilgili hoş yorumlar duymadım ve vazgeçdim..Sonax kullandınızmı nasıl ?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben çizikler için meguiars'ın scratchx'ini kullanıyorum çokta memnunum el pediyle sadece çiziğe uyguluyorsunuz şu ana kadar kapayamadığım çizik olmadı sadece çok uğraştığım oldu ben tavsiye ederim

aracınızın daha parlak olmasını istiyorsanız waxtan önce yine meguiars'ın deep crystal polish'ini kullanabilirsiniz