Cınlama sesi

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com
Arkadaslar gecen gun aracımı geri vitese takıp geriye doğru arabayı kaldırdığımda arka akslardan bır sürtünme cınlaa sesi geldi onemsemedım.Daha sonra bu olay tekrar ettı.Aracı servıse rutın km bakımı vardı servıse goturdum teslım alırken gene gerı gıderken aynı sesi yaptı bu ses nedendir dıye sorduğumda araç yıkandığı ıcın disklerden geliyor olabılır dedı bende normaldır deyıp gectım.Gecen gene aynı sesı verdı çınlama yapıyor sankı metal metale çarpar ya aynı o ses nedendir acaba dısklerde bır sorun mu var ??

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cınlama sesi

Aynı sorun bende de mevcut.  :(
Bende ki de sizin gibi sadece geri manevralar sırasında, fren yapıldığında duyulan bir sürtme sesi.  :(
İleri hareket esnasında fren yapılınca kesinlikle duyulmuyor, sadece geri gelirken fren yaptığımda duyuyorum.

Garantiniz devam ediyorsa arka disklerinizden problemli olan garanti kapsamında değişecektir.
Benim garantim devam etmiyor ama garantim devam ederken bu sorundan dolayı serviste dosya açtırdığım için bende garanti kapsamında hallettirmeye çalışacağım.  :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arka aks..?
Benim bildigim ön tekerleklerde aks olur arkada olmaz.
Duydugunuz sesi tam anlamadim ama muhtemelen ön taraftan geliyordur.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Aynı sorun bende de mevcut.  :(
Bende ki de sizin gibi sadece geri manevralar sırasında, fren yapıldığında duyulan bir sürtme sesi.  :(
İleri hareket esnasında fren yapılınca kesinlikle duyulmuyor, sadece geri gelirken fren yaptığımda duyuyorum.

Garantiniz devam ediyorsa arka disklerinizden problemli olan garanti kapsamında değişecektir.
Benim garantim devam etmiyor ama garantim devam ederken bu sorundan dolayı serviste dosya açtırdığım için bende garanti kapsamında hallettirmeye çalışacağım.  :)
mert belkı balata ıle dıskın arasına  ufak çapta bı taş sıkışmış olabılır o taş dusene kadar da o sesı hep duyarsın

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
mert belkı balata ıle dıskın arasına  ufak çapta bı taş sıkışmış olabılır o taş dusene kadar da o sesı hep duyarsın

99% arka disklerden biriyle ilgili bir problem yaşıyorum ama bakıma gittiğimde ses ile ilgili bir problem bulunamadı.  ::)
şimdi garantim bitti ya, buradaki Erpaş servise falan gitsem ''dört diski ve balataları değiştirmemiz gerekiyor'' derler.  :D

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com

Ya bu servıs elemanları ne ısguzar bır sorun var ıste yanında yaptı normal olduğunu soyleyıp yoluyorlar arkadaş adamlar resmen baslarından savıyorlar olucak ıs degıl garantıde bıttı ne yapıcaz pekı artı garantı yaptırıp tekrardan dosya mı açmak lazım servıste bılmem kı ne yapmak gerekır????

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SEVANCAK link' Alıntı:
Ya bu servıs elemanları ne ısguzar bır sorun var ıste yanında yaptı normal olduğunu soyleyıp yoluyorlar arkadaş adamlar resmen baslarından savıyorlar olucak ıs degıl garantıde bıttı ne yapıcaz pekı artı garantı yaptırıp tekrardan dosya mı açmak lazım servıste bılmem kı ne yapmak gerekır????
benim bildiğim garantisi biten araca artı garanti yapmıyorlar bu bir
zaten adamlar normal garantide kırk takla atıyorlar artı garantide neyaparlar acep.

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com

Eger oyle ıse yandık arkadaş mecbur zyetkılı degıl de ıyı bır ozel servıs bulmak gerekecek