çimento döküntüsü yardım lütfen

oktay84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar benim sorunum gecenlerde arkadaşa arabamı istemedende olsa verdim ve hıyar herif sıva yapılan inşaatın yanına çekmiş ve üzerine minik minik çimento  dökülmüş ve kurumuş tırnakla kazınmıcak kadar sert ne yapmamı önerirsiniz teşekküler

B

b_koc

Bilgi Girilmemiş
Ynt: çimento döküntüsü yardım lütfen

Sicak su ile cikartmayi deneyin dicem ama en iiisi tam tesekkullu bir yikamaciya gidin sponsorumuz sonax gibi

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sonax ve benzeri uygulama merkezlerinde bu tarz olaylar için bazı solüsyonlar mevcut.
Bir uygulama merkezine gidip durumu anlatırsanız bu solüsyonlar ile müdahale edip çıkarmaya çalışacaklardır.

İnşaatçı olduğumuz için benimde eski aracımda ve şirket araçlarımızda bolca karşılaştığımız bir durumdu.
Sonax'a gittiğimde bir sprey sıkıp 5 dakika beklediler ve sonra normal yıkama yaptılar. Araç silindiğinde de hiç birinden eser kalmamıştı.  :)

Ama artık akıllandım ve Astramı inşaatların yakınından bile geçirmiyorum.  :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nalburlarda inşaat artığı-çimento vb çözücüler mevcut ancak mümkünse Sonax a gidin.

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

önce normal bır yıkamacıda yuksek basınclı su ıle cıkmasını deneyın derım yıkama maliyeti açısından . yuksek basınclı su tabancası ıle cıkmıyorsa sonax gibi bir profesyonel yıkamacıya gidin .

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimkinede olmuştu sağ kapıda yaklaşık 3 ay sonra zaman yaratıp gidebilmiştim çok kurumasına rağmen serviste çıkarmışlardı ayrıca sonaxta çıkarır daha bile sağlıklı yapar büyük ihtimalle

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sirke limon gibi asitik şeyleri deneyin.Olmazsa mazot ile deneyin.Dikkat edin boyayı aşındırmadan ve çizmeden çıkartmaya çalışın. ;)

_hmk_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

binada yalıtım yaplrken bizm arabayada dökülmüştü kendim çıkartmaya çalışıp mahvetmiştim heryeri çizildi arabanıın pasta cila %70 geçirdi ama hala çizikler mevcut.bence siz uğraşmayıp profesyonel biyere götürün aracınızı.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sıcak tazyikli su ile yıkat büyük olasılık çıkar

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence siz hiç uğraşmayın iyi bir yıkamacıda baştan derdinizi anlatın durumu nasıl çözeceklerini izah ederler size mantığınıza yatarsa yaptırırsınız